Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Pattanások után pigmenthiány/p...

Pattanások után pigmenthiány/pigmentfolt?

Figyelt kérdés
már régóta szedem a szemöldök meg oda is figyelek rá, de megjelennek néha pattanások kzötte, meg néhány nagyon pici fölötte. Kb féléve egy fehéreseb folt jelent meg ami valószinüleg a gyulladás miatt van (ami nem is olyan nagy gyulladás..) na szal hogy tűntessem el a fehéres pigmentfoltot?
2011. máj. 31. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Menj el vele bőrgyógyászhoz, ő talán tud valamit javasolni.

Nem hinném, hogy te ezzel bármit is tudnál kezdeni.

2011. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
:// én esetleg nem tudnám házilag kicsit javítani/kibarnítani?
2011. jún. 4. 17:47
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nem tudom, nekem is van pigmenthiány a lábfejemen. Én akárhogy próbáltam, semmi sem segített rajta. De próba szerencse ;-)

2011. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
szal ez nem betegség (pl vitiligo ) hanem a patanások utáni vlm. mert ugye kisebb-nagyobb gyuladásnál, ami pláne a szemöldöknél van fehéres folt lesz. és ez csak idéglenese ahogy kikezelem vagy nm tom xd na szal te milyen házi keezelésről halottál ?
2011. jún. 4. 19:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem a bőrgyógyász felírt valami krémet, nem emlékszem a nevére, a lényeg, hogy nem igazán hatott. De ha a tiéd más, mint az enyém, ahogy írtad, akkor lehet, hogy nem sokat kéne adnod a tanácsaimra.
2011. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
de akkor minek írt fel egy olyan krémet ami nem is hatott? am nem tod megadni mégis a krém nevét?
2011. jún. 4. 22:39
 7/16 anonim ***** válasza:
Az jó kérdés, hogy miért írta fel, amúgy nem tudom megadni, bocsi, mert ez már évekkel ezelőtt volt... De szerintem, ha elmennél egyhez neked (is) tudna segíteni.
2011. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Nekem kb. 5 éve vitiligom van az arcomon. Nem akarlak megijeszteni, de nekem is csak 1 folttal kezdődött a dolog, aztán jött a többi, most szinte az egész homlokom fehér foltos...:( Ha nem vagy biztos benne, hogy a pattanások miatt van, inkább menj el bőrgyógyászhoz! De ha ügyes vagy egy kis önbarnítóval el tudod tüntetni a foltot. (én legutóbb a DM-ben vettem, Sun dance, 50 ml-es kb. 400 Ft volt.) A pattanásokat pedig ne nyomkodd! Vegyél baba szappant, esténként azzal mosd meg a problémás területet!
2011. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
utsó válaszoló és használt nekd az a cucc? am nekm az van h a szemöldököm felett egy picivel és közte nekd is igy vlt? :O
2011. jún. 26. 13:06
 10/16 anonim válasza:
Utolsó vagyok... nekem először két oldalt a halántékomon volt... szinte szabályos kerek folt, aztán nőtt és egyre szabálytalanabb is lett, aztán lettek a homlokomon is foltok. Szerintem mindenképp menj el bőrgyógyászhoz, mert nem biztos, hogy vitiligo, lehet gomba is vagy bármi más! Ha nem vitiligo az orvos biztos tud rá gyógymódot! Igen, az önbarnító jó, de nekem sem sikerült elsőre. Nagyon nehéz úgy kenni, hogy csak a foltot, de meg lehet csinálni! Akkor próbáld ki, ha nem mész sehova (pont jó, hogy nyári szünet van:)) Ha elbénázod 1-2 nap és kikopik + használhatsz bőrradírt is, az kicsit gyorsítja a kopást. Egyszerűbben alapozóval, púderrel, korrektorral is ellehet takarni, de az nem tartós,ráadásul én nem is szeretem a "vakolatot"...:) és szerintem neked sem lenne jó a pattanásaid miatt...
2011. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!