Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Fokhagymacseppel a candida...

Fokhagymacseppel a candida ellen? Csak tejbe lehet meginni a cseppeket?

Figyelt kérdés

candidára fogom holnaptól inni a fokhagymacseppeket.

van valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?


másik kérdésem:

csak tejben lehet feloldani a cseppeket? vagy pl. vízbe vagy más folyadékba is belerakhatom?


2011. aug. 5. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tej közömbösíti legjobban a nemkívánatos szagot (leheletnél is) és ízt, bár tartós szedéskor a fokhagyma bőrön keresztül is "illatozik"
2011. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor tulajdonképpen teába is cseppenthetem vagy vízbe csak büdös leszek?:D
2011. aug. 5. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy ennyit tudok biztosan róla, a kémiáját nem ismerem. Viszont már éltem akkor is amikor tudták már ugyan a fokhagyma áldásos hatásait, de még nem voltak ilyen komplex készítmények, mint manapság. Házilag kellett elkészíteni és a recept akkor is úgy szólt, hogy alkohollal kell kivonni a fokhagyma hatóanyagát és ezt a fokhagyma eszenciát tejbe cseppentve kell fogyasztani. Természetesen szerepelt benne, az is hogy mennyi ideig áztatjuk, meg hány csepp kell, de azt gondolom, nem véletlenül a tejet írták elő. Ha egy mód van rá, szerintem ne térj el ettől, hátha nem csak a szájszag miatt találták ki.
2011. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

viszont az a gond, hogy a tejet tiltja a candida diéta :(

ilyenkor ezt hogy oldjam meg?

a másik: olvastam neten, hogy bele lehet rakni tejbe, kefírbe vagy natur joghurtba is.

2011. aug. 6. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:

A tej nem jó, mert a candida "szereti" és ugye a candida diéta lényege, hogy ki kell éheztetni a gombát.

Szerintem egyél valami fokhagymásat estére, reggelre akkor nem leszek büdös.

És igen a fokhagyma is jó ellensége a candidának, de még inkább a grapefruitmagcseppet szokták ajánlani, ami nem büdös és teába, vízbe, narancslébe is lehet rakni :)

2011. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor a cseppek helyett fokhagyma kapszulát kellene szedni. Egyébként most néztem meg egy videót, ahol fokhagymaszag ellen azt tanácsolták, hogy a fogyasztás után el kell rágni 10-15 szem boróka bogyót, állítólag már a gyomorból kezdődően közömbösít a hatóanyag semlegesítése nélkül.
2011. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)

amúgy már iszom a cseppeket és nincs semmi utoize meg semmi szagom utána :)

2011. aug. 7. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:

én inkább friss,nyers fokhagymát rágnék el a helyedben. tudom, h büdös, de biztos, hogy többet ér mindenféle cseppesített változatnál.

Candidáról itt is sokat olvashatsz : www.antalvali.com

2011. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában igaz, hogy a vitaminokat, gyógyhatású anyagokat azok forrásából célszerűbb magunkhoz venni, de a fokhagyma egy kivétel, mert lehetetlenség olyan mennyiséget fogyasztani belőle, amennyire szükség lenne.
2011. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NinaSimone válasza:
Végül aztán lehet tejen kívül másba is csepegtetni? Mondjuk sima víz?
2013. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!