Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek a gyógyulásért?

Mit tegyek a gyógyulásért?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon megvágtam a kezem 2 helyen is, a baleseti sebészeten összevarrták, és most fáj az is, hogy varrat van bennem (mert nem tudom hajlítani), meg maga a seb is. Mit szedjek be, egyek, igyak, hogy belülről gyorsítsam a gyógyulást? (kívülről ugyanis semmit sem szabad tennem, víz se érheti)
2011. aug. 13. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne most kezdj durva megvonással járó diétába, ill. ha cukorbeteg vagy, méginkább figyelj oda magadra, esetleg C-vitamin. Ha amúgy egészséges vagy, akkor minden megy a maga útján, lényegesen gyorsítani nem tudsz a sebgyógyuláson.
2011. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 homo ludensz ***** válasza:
Arra ügyelj hogy ne lógjon soha a kezed, éjszakára tegyél alá valami párnát és úgy tedd magad mellé. Nem játék,egyszer átéltem az ambuláns műtőt majd egy hétig jártam kötözésre és végül az antiszeptikus folyosón kötöttem ki mert a traumatológus az nem kézsebész. A kézsebész hozta helyre mert kötözgélték mégis elfertőződött. Nem szedtem fájdalomcsillapítót csak egyszer lázcsillapítót mert gondolom seblázam volt.
2011. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ez durva :O

erről 1 újabb kérdés jutott eszembe: lehetséges az, h kötéscserére 22-ére hívtak vissza??? 10 nap után még nem veszik ki a varratot, csak kötéscsere? mert kérdeztem a dokit, de annyit mondott, h rajta van a papíron. Hát... azon csak a 22-i dátum van, mint "control"

2011. aug. 14. 13:09
 4/12 homo ludensz ***** válasza:
Durva? Az a durva ha a balesetiből áttesznek friss sebbel a kerületi egészségházba és oda jársz kötözésre. Ott azután vannak gyökerek! Nekem becsövezte a kis fiatal doki az ambuláns műtőbe és nyomnom kellett bele 2 óránként egy vonásnyi antibiotokumot. Tetanuszt legalább kaptál? Mert jár ingyen csak ha te kéred pénzbe kerül mikor kiváltod a patikában. Ha kérdésed van kérdezz s ha tudok válaszolok.
2011. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kaptam igen. nagyon meg vtam am rémülve, most történt velem ilyesmi először, pedig már nem vagyok pici:$

odaértem, bekötötték, átküldtek 1 másik helyre, ott újrakötötték és kaptam a tetanuszt, aztán "szembe"küldtek. a sebellátóba. ott vártam, aztán behívtak, fertőtlenítették, kaptam lidokain ijnekciót, összevarrták ilyen fém varrattal, újra lefertőtlenítették, bekötötték, és hálót is húztak rá.

ez normális így?

2011. aug. 14. 16:36
 6/12 homo ludensz ***** válasza:
Nem írtad hogy konkrétan hol vágtad el,lásd én mindennap jártam vissza a traumatikus képzettségű nem is tininek kinéző doktornőhöz mindig azonos szobába lubickoltatták a fertőtlenítőbe és átkötötték. Szombaton meg más volt ügyeletes és azt mondta ezt meg kell műteni,már haza sem engedtek.Egész héten nem látta hogy nem hogy jobb de rosszabb a seb? Akkor azután egy kéz és mikrosebész kis dokinéni rendbe hozta majd még egy plasztikai műtét nyomán bátran kezet foghatok bárkivel. Figyel oda és ha valami rendellenességet észlelsz ne várd mig hívnak menj és köttesd át. Kerüld el az én esetemet hogy az antiszeptikus folyosó egyik kórtermében kötöttem ki és nem jó szántamból.
2011. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

konkrétan a kisujjamat elég mélyen, meg a tenyeremet. Állítólag az is egy centi mély seb...

Amúgy mostmár nem fáj egyáltalán alapból, hanem inkább viszket. Néha a tenyerem megfájdul, de az szerintem csak azért, mert a varrat miatt nem tudom se rendesen kinyújtani, se rendesen behajlítani.

De vajon hétfőn, amikor mennem kell, akkor a varratot is kiszedik és úgy lesz kötéscsere, vagy a varrat marad?

2011. aug. 18. 15:12
 8/12 homo ludensz ***** válasza:
Azt a sebész dönti el hogy már ki lehet szendi vagy sem,de nem nagy ügy az egész kézfejemre új bőr varrtak szedéskor elcsipkedte egy körömolló szerűséggel majd vízbe áztatni kellett és minden cérna feljött a víztetejére.
2011. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nna. ma voltam, kivették az összes varratot. Most fáj, remélem azért, hogy hamar elmúlik!! A seb a tenyeremen látszik, teljesen normálisan néz ki, a kisujjamon bekötötték. Két napig nem érheti víz. A fájdalom normális???
2011. aug. 22. 21:09
 10/12 anonim válasza:
Fájdalom normális.Mivel vágtad el?
2011. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!