Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tud e valaki segíteni abban,...

Girl96 kérdése:

Tud e valaki segíteni abban, hogy szeptikus, fertőzött, fekélyes sebet mivel lehet helyre hozni?

Figyelt kérdés
Hallottam az Aloe Veráró(növény) , és a Farkas Alma levélröl is, ki használta már? Mlyen tapasztalataitok voltak? Esetleg más valamiről tud e valaki?
2011. aug. 22. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az orvos! Ha még nem tetted látogasd meg sürgősen, mert ez nem játék!
2011. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Köpesd be léggyel, ha nem mehetsz kórházba mert mondjuk köröznek. Hatásos, mert a légylárvák csak az elhalt sejteken élősködnek és megtisztítják a sebet. Nem túl szívderítő látvány, de bevállt régen is.
2011. aug. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál, 6-nál. De egyik sem adott még megfelelő választ. Mindegyik mással kezel mint ami miatt kijött. Egy bőrkeményedés volt ami kirepedt és már másfél hónapja próbálják helyrehozni. De egy orvos se hallgat végig. ezért kértem a segítségeteket... :)
2011. aug. 23. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Hol tálalható ez a seb? És mitől jött ki? Cukor betegség

Segíthet ha a tested ellentétes oldalán tükrözve ugyan azon a helyen masszírozgatod, óvatosan, a sebet ne piszkáld. Kivéve ha pont a tengelyen van, vagy ha erős diabetes.

Használhatsz ezüstkolloidot hogy fertőtlenítsd nekem bevált bár ilyen erős sebnél nem tudom mit használ de biztosan nem árt.

Ha ismersz valakit akinek van bioptron lámpája látogasd meg néhányszor, de vannak helyek ahol bérelhetsz is. Fontos nehogy megvedd a félliteres oxipsay-t 5 ezer fotintért, lényegében ugyan azt kapod a teszkós 300 ft-s 3 literes ioncserélt vízzel, bele teszed egy spricnibe és boldog lehetsz tőle (kezelésekhez kell) :-)

Fontos lenne tudni hogy mitől jött ki, mert a kezelést így lehet kiválasztani. Az orvos utasítását mindig tartsd be.

A fekély helyétől függően hatásos lehet ha elmész reflexológushoz.

Persze kipróbálhatsz gyógynövényeket, sokan esküsznek az aloe verára.

Olyan dolgokat javasoltam, amik nem ütik az orvosi kezelést, de hatásosabbá tehetik azt.

2011. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem ez azért jött ki mert a lábujjaim tövénél volt egy vízhólyag, és hetekig a sarkamon jártam .Ott lett egy bőrkeményedés és kirepedt. eddig még csak félrefele kezeltek.. egy ekkora sebből -> () lett egy ekkora -> ( )

( )

Ezért is vagyok kétségbe esve mert nem tudom hova menjek, mit csináljak.

2011. aug. 25. 09:47
 6/7 A kérdező kommentje:

()-> ( )

Ezt persze nagyobban kell elképzelni. egy picike kis nyílásból lett egy 200 forintos nagyságú.

2011. aug. 25. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:03 Ez vagyok :-)


Korábbi tanácsaim állnak de most konkretizálok. kicsit többet, de mindenképpen fordulj vele szakemberhez,

Ne áztasd de tartsd tisztán, ha kell többször is egy nap, de ne ázzon meg. Erre használd azt a fertőtlenítő vagy tisztító szert amit a doki mondott, ha nem adott, akkor marad az ezüst kolloid, vagy vannak gyógyszertárban is sebkezelő készítmények, kikérheted erről a gyógyszerészed tanácsát is.

Az is segíthet ha valami immunerősítőt szedsz, hogy könnyebben elkerüld a felülfertőzéseket. Én proppolisz cseppeket szoktam szedni, de ha csak több gyümit és nyers zöldséget meg fokhagymát eszel az is jó - itt van az őrült gyümölcs saláták ideje ;-)

Korábban említettem a masszírozást. Sebet sosem masszírozunk. De ha a sarkadat ugyanott a másik lábadon márha az ép(!!!!) masszírozni kezdet körkörös mozdulatokkal naponta háromszor mondjuk három percet. Ha egyik sarkad sem ép akkor a tenyér és a csukló találkozásánál masszírozgasd. Sokat segíthet. Ilyenkor a szervezet azon tulajdonságát használod ki, hogy a folyamatokat a test tükrözi. Ha tehát az egyik lábadat masszírozod, akkor a masszírozás hatása, itt a vérbőség, és az immunfolyamatok a másik lábadon is elindulnak(bár egy kicsit enyhébben). Fizioterápiában sokszor használják ezt az elvet pl végtag törésnél, hogy ha az egyik kar be van gipszelve akkor a másikat masszírozzák hogy az izmok kevésbé sorvadjanak és a gyógyulási folyamatok gyorsabbak legyenek.

Ha tetszik az Aloe Vera, akkor most tudsz venni a lidliben cserépben 699-ért kicsit lecsipkedsz a leveléből és óvatosan a seb környékén elkened a nedvet, de vigyázz nagyon óvatosan kenegesd, a sebre én nem tenném.

Kötözöd igaz? Azt is megteheted hogy a géz fölé amit a sebre teszel egy kevés Aloe Verát vagy amiben megbízol és hagyod de ezt ne tartsd sokáig fenn max félóráig utána tisztítsd ki és tegyél fel sima kötést.

A polarizált fányü lámpa (ől bioptron) is segíthet, mi rendszeresen használjuk itthon, bár rohadt drága megvenni ha a közelben bérelni tudsz akkor, mindenképpen érdemes megpróbálni.

Hírtelen ennyi jut eszembe, azt nem mondtad hogy cukor beteg vagy de ha az vagy akkor óvatosan ha erősen akkor semmiképp ne masszírozd.

Egészségügyi hallgató vagyok de még csak az első évemen vagyok túl, remélem tudtam segíteni :-)

2011. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!