Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mikor kell szedni a csipkebogy...

Mikor kell szedni a csipkebogyót? És egyszerűen csak ki kell szárítani, ha későbbre el akarom tenni (teához)?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
novemberben, akkor jó, ha már egy kicsit megcsípte a dér, kiszárítva el teheted. csinálhatod úgy is, h megdarálod pl kávédarálóval v csak összetöröd vagyis inkább összepépesíted klopfolóval konyharuhaalatt és úgy könnyebben kiszárad és ha majd áztatod is jobb lesz mintha egészben hagynád
2011. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és a magjával mit kell csinálni?(bocsi h kérdezek)
2011. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha ledaráljátok, nem lesz probléma sem a magokkal, sem azokkal a pici tüskeszerű izékkel :) csak aprólyukú finom szűrőn kell majd leszűrni.
2011. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval hiába piros már, még korai lenne szedni.

Köszi. :)

2011. szept. 5. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet, h finom lenne, még nem próbáltam, de a c-vitamin tartalma később sokkal nagyobb, ja és nem szabad majd főzni, forralni, csak hideg vízben áztatni. mi alig ízesítettük, talán kis mézet raktunk bele, annyira finom volt önmagában is, hamar elfogyott. :)
2011. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a tea elkészítését már én is ismerem, de eddig még csak boltból jutottam csipkebogyóhoz. Én ízesítés nélkül szeretem. :)
2011. szept. 5. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!