Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Placebó. Az orvostudomány...

Antimod kérdése:

Placebó. Az orvostudomány jelenleg hogy áll a kérdéshez? Milyen elmélet alapján mérik a hatását?

Figyelt kérdés
Nemrég azt hallottam, hogy azoknál is kísérletalanyoknál is használt, akik - bár azt mondták neki, hogy orvosságot vesz be - saját bevallásuk szerint nem hittek abban, hogy az javítani fog az állapotukon. Mi a mostani - tudományos - állásfoglalás a placebó-kérdésben?

2012. jan. 1. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudományosállásfoglalás az, hogy működik,még olyan esetben is,amikormegmondják az alanyoknak, hogy ők a placebo csoport.

Konkrét,mindenre kiterjedő magyarázat nincs, valószínüleg már a betegséggel való foglalkozás,kezelés (ha bevallottan hatástalan is) is jó hatással van a szervezet immunreakcióira

2012. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy mérik a hatását, hogy két kontrollcsoport van. Az egyik placebot kap, a másik hatóanyagot tartalmazó tablettát úgy, hogy a beteg nem tuja melyiket kapta. Ezután összehasonlítják a hatást.
2012. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
OK, világos, én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy - a mostani állásfoglalás szerint - mi váltja ki a kontrollcsoportban lévő alanyoknál az állapotuk javulását? (Már akinél javul, ugye.) A benne való hit? (Pszichológia.) A tudat alatti meggyőződés? Valami ismeretlen mechanizmus?
2012. jan. 1. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Mivel hatást azoknálismértek akik tudták,hogy placebót kaptak, így egyértelműen maga a betegséggel való foglalkozás okoz javító hatást. És minden bizonnyal a betegség elfogadása. Mindezekerősítik az immunrendszert és a célzott védekezést a betegség ellen.

Ez alapján a betegség létének tagadása és a "megpróbálom elfelejteni, nem kezelem,akkor talán nincs is" a legrosszabb viselkedési formák ajavulás szempontjából

2012. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem a tablettában való hit az ami beindítja egyes esetekben az immunrendszert. Voltatok már úgy biztosan hogy vittétek a gyógyszert a biztonság kedvéért mert előtte fájt a fogatok,szokott fájni a fejetek. Elutazáskor valahová mégis vinni a tablettácskát olyan megnyugtató érzés. Nos visszatérsz és eszedbe sem jutott a fog vagy fejfájásod de mégsem tartod haszontalan cselekedetnek. Ha kicserélnék a gyógyszered placebóra és te nem tudnád akkor is megszüntetné a fájdalmat mert te azt várod el tőle.
2012. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van egy kedvenc sztorim ezzel kapcsolatban:


Egy távoli ismerős néni már évtizedek óta csak altatóval tudott aludni. Egyszer leszakadt a pizsamagombja, letette az éjjeliszekrényre, majd bevette az altatóját, és olyan jót aludt, mint már jó ideje nem. Reggel látta, hogy ott van a tabletta a szekrényen, a gomb sehol...

2012. jan. 2. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!