Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bármelyik diófa leveléből...

Bármelyik diófa leveléből készíthetek gyógyfőzetet? Szárítsam meg, mielőtt elkészítem, vagy már zölden is alkalmas főzet készítésére?

Figyelt kérdés
Négy hónapja szültem, és kb egy bő hónapja rettenetesen hullik a hajam. Elől már eléggé kiritkult. Utána néztem gyógynövényes könyvben, hogy a diófalevél főzete jó hajhullás ellen, de mindegyik jó, vagy csak egy bizonyos fajta.
2009. máj. 27. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Juglans regia- közönséges diófa, szerintem ebből kell.

nem ajánlatos városban szedni...

amúgy a nyírfa is jó rá tudtommal...

2009. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a diófalevéllel nem tudom mi a helyzet, viszont kérlek engedd meg hogy adjak egy másik gyógymódot, amit még ükanyáink alkalmaztak és versbe szedtek:


"Egy maréknyi székifüvet

főzz össze egy liter vízzel

párologtasd felényire

s mosd meg hajad minden reggel.

aztán dörzsöld míg megszárad,

s kend be kanálnyi borszesszel

frissíti a koponyádat,

s nem szégyenkedsz kopasz fejjel"


szerintem egy próbát megér, itt találsz még néhány hasonló tanácsot egy régebbi kérdésemben más "nyavalyákra" is: http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..


és drukkolok hogy sikerrel járj!

2009. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!