Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mivel pótolhatnám ezeket a...

Mivel pótolhatnám ezeket a kieső dolgokat?

Figyelt kérdés

Önállóan járok úszni, hetente egyszer, néha kimarad egy hét, néha egy hétre kettő alkalmat zsúfolok. Célom, hogy idén részt vegyek az öbölátúszáson. (Májustól hetente akár kétszer is tudnék úszni, idő szabadul fel, illetve bérlet vásárlása esetén sokba se kerül.)

Ha komolyan sikerül vennem az úszást, akkor nagyon sokat számít, szélesíti a vállamat, erősít, javítja az állóképességemet. RÁM így hat.

Utána szaunázni szoktam, aminek erős nyugtató hatása van rám nézve, sokszor még másnap is feldobottabb vagyok tőle. A meglevő pattanásaimat kezdte eltüntetni, újak kialakulását megakadályozni. Krónikus orr-garat gondjaimon is enyhített. A vérkeringésem se a legjobb (túl fázós kéz, lábak, hűvösben eres végtagok), erre MÉG nem hatott, de gondolom csak idő kérdése lenne.


Fogászati problémák miatt legeslegoptimistább, elvakult becslés szerint egy hónapig, realista becslés szerint másfél-két hónapig nem mehetek szaunába, és ugyanezen idő alatt csak kidugott fejjel úszhatok (tehát csak hátat meg öreges mellet).

Így nem ér semmi az úszás számomra, ezért arra gondoltam, ha nem tudom magamat eléggé edzeni, az uszoda közelébe se megyek, mert úgyis csak sajnálnám, hogy nem szaunázhatok.


Milyen állóképesség-javító, olcsó sportot javasoltok, mikor futni és bringázni nem lehet a mínuszok és a hó-jég miatt?

Mi az, aminek akkora nyugtató hatása van, mint a szaunának?

Az infralámpa jó pattanások ellen? Arra gondoltam, az is melegíti a bőrt, valamennyire az alatta levő rétegeket is, ezáltal segíthet. És esetleg segít az orrproblémáimon is.

A tornával - akár itthoni, akár csoportos gyógytorna - nincs jó tapasztalatom. Kicsit erősíti az izmot, de se nem állóképesség-növelő sport, se nem nyugtat. Ráadásul most csak itthon van lehetőségem, mégpedig itthon, egyedül nem tudom annyira megdolgoztatni magam, mint kellene. Mégis próbálkozzak meg vele? Mondjuk minden nap 15-20 perc már segíthet, attól függetlenül, hogy nem annyira látványos az eredménye?


2012. febr. 8. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A jógát javaslom otthonra. Rengeteg irányzat van, az a jó ami neked lesz szimpatikus.


És nézd meg ezt:

[link]

2012. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fekvőtámasz.

És gőzőlj, melegítesz vizet egy lábasban és fölé hajolsz. Vannak jó illóolajok.

2012. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!