Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tradicionális reiki mesteriről...

Tradicionális reiki mesteriről és az azt követő időszakról a szimbólum használatáról kérdeznék, tapasztalatok? Stb.

Figyelt kérdés

2012. febr. 15. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
már elvégezted a tradicionális reiki 2-t? a tradicionális irányzat szemében erről nem lehetne beszélni! ha RAI-os szemmel nézzük, akkor igen!
2012. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tradicionális irányzat, nem RAI!
2012. febr. 19. 17:58
 3/7 A kérdező kommentje:
....és köszönöm a kommentet:-)
2012. febr. 19. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Remélem jól értem a kérdésed, az Usui Shiki Ryoho III/A fokozatáról v. mesteri fokozatáról kérdezel.


Mi történik a tanfolyamon?

- általában 1 napos a tanfolyam

- átismétlitek az első két szintet és a felmerült kérdéseket

- megtanulod a DKM mesterszimbólumot

- kapsz egy behangolást



Hogy mire jó?

- én annak javaslom, hogy menjen a III/A fokozatra, akinek erős elhatározása van a reiki későbbi tanítására. (és elég elszánt a reiki rendszeres gyakorlására)

- maga a mester szimbólum külön nem jó semmire, igazából a beavatásoknál használják, de az a III/B v. tanári szint.

- attól függően kihez mész, elég különböző lehet a már a 3/A szint belépő követelmény, aminek meg kell felelni (pl. sokan csak saját tanítványokat fogadnak), pénzben olyan 50-100 ezerbe kerül.


A tanfolyamot követően, ideális esetben elkezdesz készülni a tanári szintre ez kb. 6-24 hónap. Rendszeresen kell konzultálnod a mestereddel, sokan elvárják, hogy tanfolyamokat szervezzél neki... van aki kezelés dokumentációt vár el, mások, hogy vele együtt ott legyél a tanfolyamon... van aki különféle egyéb kurzusok elvégzésére kér meg mielőtt alkalmasnak tart, hogy taníthatsd a reikit.

Kb. ezekre lehet számítani.

2012. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 4/4 02-21 09:59

...kicsit megkésve, de KÖSZÖNÖM A válaszod:-)

2012. márc. 31. 14:16
 6/7 anonim válasza:
DKM azaz DaI kU mYO? Ez a "főnök! szimbólum! A Reiki 2-ben kapott 3 szimbólum magában is kiváló,a mesteri fokozatnál kapott szimbólum a Dai ku mio pedig maga az egyetemes energia! Bárki bármit mond....én ezzel az egy szimbólummal elinditom a távkezelést és bármit mert ez a szimbólum a "főnök" a legerőteljesebb szimbólum! Mindent magában rejt... És tévedés mert ezt a szimbólumot még véletlen sem csak beavatásoknál használják! A Raku az a szimbólum ami minden beavatásnál használatos. Nézzél utánna neten és rájössz mi a jelentése a DKM-nak. Mondjuk ugy ezzel a szimbólummal közvetlen a "főnöktől" kéred a segitséget:) Én ezzel a szimbólummal elinditom akár távolba is a kezelést...Még,hogy semmirre nem jó.... Ez a szimbólum a legközvetlenebb kapcsolat az "egyetemes energiával".... Én tradicionális Reikit tanultam és a mesterem mái napig cseppet sem változatatott a szimbólumon.. Amiket neten találsz dai ku myo szimbólumokat közel sem hasonlitanak a 20 évvel ezelöttihez. Ezzel nem azt akarom mondani,hogy nem hatékonyak..csak annyit,hogy a reikit nem elég tanulni...,mit sem ér a dimploma.... Egy egyetemes energiától van szó melyet számos más alternativ gyógymódban használnak csak másként neveznek(szentszellem,isten,stb...)A lényeg nem az ,hogy van-e diplomád..mert "isten mindenkit szeret" hanem az a lényeg,tudod-e,hogy a reikivel van dolgod.... Istennek nem diploma kell..neki egy papir mit sem jelent...Kérdem én is..tulképp van-e jelentősége egy diplomának? "Isten a papirod kéri,hogy diplomáltál-e?:D Nevetséges mesterek el vannak szállva ,hogy x ágazat után bezzeg ők nem avatnak be,hanem náluk kezd az elejéről... :D Ezek a mesterek? Isten ezt akarja? Azt,hogy a pénzről szóljon már az ő ereje is? Neki mindegy kinél tanulsz..csak tanulj..tudj többet az átléag embernél,világosodj meg...tanulj,tanulj,tanulj.Irja ezt egy olyan reiki 3-as szintet elvégzett ember aki akaratból féláron megcsinálta mesterit diploma nélkül....Mert az egyetemes energiának nem a papir számit,hanem ,hogy te mire vagy képes a fejlődésben. A szeretetről szól..a szeretet pedig nem a papirról és nem a pénzről:) Most szapulhatnak a nagy mesterek,tanárok meg az usui meg a tradicionális különbözetek... Nevetséges... A "dolog" egyről szól mégis egymás "ellenségei"????? Volna mit fejlődni egyeseknek:) Valljuk be heti 20 embert beavatni ez azért elgondolkodtató...Pénzről szól-e vagy egy ember spirituális fejlődéséről... Én elindultam egy uton 10 éve és még"csak" a mesterinél tartok..Ma a divat az,hogy nyomjuk le fiuk lányok azt a Reiki 1-2 a héten,jövőhéten mesterit..utánna majd jövő hónapba mehet aroló utánna szellemgyógyászat:D Csoda ha annyit hallani arról,hogy : NE HAZSNÁLD?NE TANULD A REIKiT MERT árt stb.Árt? Hát mondjuk 2 hónap alatt 3x megnövelni sokszorosára rezgés szintet...talán tényleg bekattanhat emberi agy;)Na de ez egy ember véleménye aki 10 év alatt érte el mester foozatot.. és nem azért mert buta,hanem met igy érezte helyesnek. Lehet simán ha belehuzok elérem mindezt 2 év alatt..de nem 2 hónap alatt....:)és esetleg kis aroloval folytatoöm meg aktiv szellemgyógyászattal meg pszisebészettel az elkövetkező 2 hónapban. Hát ember agya legyen az amelyik ennyi pszihikai és rezgészintváltozást elbir torzulás nélkül ilyen rövid idő alatt...:)Aki átesett bensőséges reiki 1 beavatáson az tudja miről beszélek..mi az "érezni a változást és feldolgozni"és az csak a reiki alpfoka..azaz az 1-es:)
2012. máj. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tradicionális irányzat nem R.A.I. hanem usui:) Vajon a kettő más energiát használ kedves kérdező? Asszem ezzel mindent elmondtam:) Ne azt feszegesd melyik mit használ meg,hogyan használaj szimbólumokat. Isten senkinek nem szab korlátokat,légy a magad ura,alakits ki saját koktélt és meglásd akkor is müködik... Pl távszimbólumot eddig 4et találtam. Érdekes,hogy az enyém müködik de másoké is:) Mester szimbólumot 3at találtam és érdekes,hogy ki melyikr lett beavatva müködik.. Talán mégsem ártana átondolni és megérteni...Usui,tradicionális,szenteszellem vagy ki hogy nevezi....de az egész egyről szól..egy egyetemes energiáról. Érdekes,hogy ki mit tanult,ki hogyan nevezi..mindnél müködik...Elgondolkodtató nem? Reiki tradicional mesterim van. Egy tanárnál mindhárom..Egy tanárnál kinek a reiki mellett megannyi beavatása van,ki nemegyszer megcsinálta már a parázson árást egyszerre több emberrel,ki megannyi tapasztalást kipróbált már...Ki szellemekkel is kommunikál,ki csontkovács is,ki pszisebészetet is végigjárta és mégis azt vallja mint tanár....az egész egy egyetemes energia mit minden ágazat használ és mégis a mesterek azon vitáznak kié az "igazi"...:) Kié? lényegtelen..Minden ágazaté,ha nem tömeg gyártása megy át az egész és nem csak leginkább a pénzről szól. A mesterit akaratból diploma nélkül tettem le és érdekes...mégis müködik nálam. Isten nem büntetett meg érte;)
2012. máj. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!