Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 40 napos vízböjtöt csinált...

40 napos vízböjtöt csinált már valaki?

Figyelt kérdés
Ismertek valakit személyesen, aki végigcsinált már ilyen hosszú böjtöt csak vizet fogyasztva?

2012. febr. 20. 17:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert aki ezt végigcsinálná, az a 40 nap végefelé vagy utána garantáltan kórházban kötne ki, ez már életveszélyes.
2012. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
egy átlagembernek persze életveszélyes, ennek ellenére többen megcsinálták már pl. Magyarországon is, csak személyesen még nem tudtam felvenni velük a kapcsolatot
2012. febr. 20. 17:45
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy Triceps nevű képzőművész megcsinálta.
2012. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Én senkit sem ismerek, aki tényleg végigcsinálta, és mindenki csak mástól hallott valakiröl, aki túlélte, személyesen SENKI sem ismer ilyen embert.
2012. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
19.20-as, te találkoztál már mindenkivel, hogy olyan biztos vagy a senki-ben !? most nem kötözködni akarok veled, de kicsit úgy állítottad be magad, mintha mindenkit alaposan ismernél ebben az országban, pedig még engem se...
2012. febr. 20. 20:14
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Átlagember:

3 percig bírja levegő nélkül

3 napig bírja folyadék nélkül

3 hétig bírja étel nélkül

Aki kételkedik, az keresse fel a biológia tankönyvem szerkesztőjét. ;)

Szóval ez elvileg lehetetlen, hogy ilyet végigcsináljon valaki a szervezete károsodása nélkül.

2012. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

A 19:20-as vagyok:


EZT irtam

"Én senkit sem ismerek, aki tényleg végigcsinálta, és mindenki csak mástól hallott valakiröl, aki túlélte, személyesen SENKI sem ismer ilyen embert."


Tehát

1. ÉN nem ismerek olyan valakit, akinek sikerült túlélnie

2. Még senkitöl nem hallottam/olvastam, hogy SZEMÉLYESEN ismert olyan valakit, aki kibirt. (mindenki csak hallotta más valakitöl, hogy állitólag volt, akinek sikerült)


Azt nem irtam sehol, hogy ÉN MINDENKIT ismerek, csak azt, hogy ELSÖ KÉZBÖL nincs olyan információ sehol, hogy valaki kibirt ennyi idöt csak vizzel. Magyarul személyes tapasztalatról sehol sincs szó.


Az ugyanis, hogy azt állitja valaki, hogy HALLOTTA mástól, hogy létezik ilyen, az nem bizonyiték, hanem a legjobb esetben is pletyka, de ennél nem több.

2012. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

a Net-en van egy személy, aki leírta a személyes tapasztalatát is:

[link]

2012. febr. 20. 22:21
 9/22 anonim ***** válasza:
29%

ÉPPEN EZT mondtam: az illetöt nem ismered, irni meg akármit lehet. (Igy találják ki a regényeket meg a filmeket is - valaki elképzel valamit, leirja, de ettöl még nem lesz valóság)

Hol van bármilyen bizonyiték arra, hogy tényleg végigcsinálta?

Ez, amit leirt, egyáltalán nem lehet igaz, mert ha nem eszel, nem iszol (illetve napi 1!!! Litert) és közben még beöntéseket is végzel, akkor pár napon belül teljesen kiszáradsz. Ez szép mese, de elhinni nem szabad.

2012. febr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

nos én nem akarok vitatkozni veled, mert ha valaki tájékozatlan és nincs saját tapasztalata egy témában azzal nincs értelme vitatkozni. én magam csináltam már 1 hetes böjtöt csak vizet fogyasztva és mégsem száradtam ki és kis mértékben megtapasztaltam az előbbi website-on leírtakat is. de találkoztam már olyannal is aki 10-15 naposat csinált és még mindig életben van. sőt, meg szokta ismételni a böjtjeit, mert rengeteg pozitív változást ad az életéhez.

a böjt-könyvek közül pedig éppen hogy sok ajánlja a beöntést egyrészt a méregtelenítés, salaktalanítás serkentésére és többek között a kiszáradás ellen is, ami utóbbi az adott site-on is említve van, ha figyelmesebben olvastad volna, bár én nem csináltam beöntést. mindenesetre ha nem iszik valaki napi min. 2-4 liter folyadékot a böjt alatt és még emellett beöntést se csinál akkor az tényleg könnyen kiszárad.

2012. febr. 21. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!