Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kevés kristálygombát kaptam,...

Kevés kristálygombát kaptam, hogy tudom szaporítani?

Figyelt kérdés
Kaptam kb 2-3 evőkanálnyi kristálygombát, de nem tudom használni, mivel a recept 6 e.k.-gombát ír.A kérdés tehát hogyan tudom "felhízlalni" őket? A megadott recept felét csináljam meg, hogy elkezdjen szaporodni? Félek hogy tönkremegy ezért kérdezem meg előbb! válaszokat előre is köszi

2012. máj. 17. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár a pontos összetételről sehol sem találtam leírást, gondolom ha a recept felét készíted, nem lesz gond. Törekedj a több cukor hozzáadására, az esetleg segíthet, vagy adj pár szem szőlőcukrot is a keverékhez (azt közvetlenül feldogozzák, nem úgy, mint a répacukrot), ettől gyorsabban szaporodnak. Ha türelmes ember vagy, hagyd sokáig állni az eredeti recept szerinti mennyiségű vízzel-cukorral-cirtommal. (Ez persze lutri, lehet, hogy valami elszaporodik benne.)


Amúgy ne aggódj, ezek gombák. A cukros víz, amit hozzájuk adsz táptalaj, feldolgozzák, ami nem kell nekik, kiválasztják. Ha kevés mennyiséged van, gyorsabban fognak szaporodni, kevesebb olyan másodlagos anyagcsereterméket választanak ki, amire neked szükséged van, de amint rendesen felszaporodtak már minden rendben fog menni. Egy hét múlva már nem tudod hová tenni őket. Utána meg nem tudom... adj egy keveset, mert fogalmam sincs, mi is ez. :)

2012. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Tegnap öntöttem rá egy kis vizet, meg adtam cukrot kb annyit amennyi maga a gomba.vagy kevesebbet.Már 3 napja voltak "étlen szomjan" gondoltam egy kis cukor meg viz nem árt nekik.

Köszi mégeccer, akkor teszek még majd nekik vizet is meg cukrot is.

2012. máj. 18. 09:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Túl tömény cukos oldatot azért ne kapjanak. :) Sok sikert!
2012. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!