Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Timsóval fogmosás?

Timsóval fogmosás?

Figyelt kérdés
Timsóval lehet fogat mosni? Azt olvastam egy könyvben, hogy össze kell keverni két rész porított timsót egy rész konyhasóval, és ezzel lehet fogat mosni. Lehet valami negatívum belőle? Olvastam, hogy szájvízbe is szoktak timsót tenni. Egyébként gyógyszertárban lehet kapni.

2012. máj. 20. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Fel nem tudom fogni, hogy mit akarsz vele elérni,,,azonkivül,hogy rossz lessz a szád íze,esetleg hányigered lehet,,,más "előnyt"nem látok benne...

Ha esetleg fehér fogakat szeretnél,akkor az "ősi"módszer szerint szódabikarbónával kell fogat mosni,mert enyhén lúgos hatása révén közömbösítheti a savakat,ami az ételmaradékokból keletkezhet...

2012. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, tehát nem lesz belőle bajom. Egyébként a timsó a nyelv tövénél található mirigyeket húzza össze, ezáltal egyfajta nyálka képződik, amit kiköpve eltávolítom az éjszaka keletkezett méreganyagokat, és bekönnyezek. Amúgy nem olyan rossz, csak az első kettő volt az. A szódabikarbónát olvastam én is, de nekem ez jobban bejött. Egyébként felfrissít, és közömbösít.
2012. máj. 21. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen méreganyagokat?

Úgy érted a lepedéket? Szerintem azt leszedi a fogselyem és a szájvíz is hamár radikális megoldást akarsz. A fogselyem jó, de én sosem tudtam túl jól csinálni mert mindig felértem vele az ínyemet.

2012. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!