Él a kombucham?

Figyelt kérdés

Rendeltem kombucha tenyeszetet es 3 napja meg is erkezett, hasznalati utasitas alapjan elkeszitettem a teat, 100g cukrot adtam 1 liter teaba (1 liter teaba tettem a gombat) , a teaba beleontottem a folyadekkal egyutt a gombat, kezzel nem is ertem hozza, a gomba leereszkedett a tea aljaba es ilyen hartya szeru anyag van a gombahoz tapadva ami lebeg a teaba, 3 nap alatt semmi valtozast nem veszek eszre a gomban, akkor halott a gombam vagy honnan tudom hogy el-e a gomba? Ennyi ido alatt ugy olvastam hogy mar kellene kepzodnie az uj gombanak, de nalam semmi:(( Vagy lehet az a gond hogy papirtorlovel zartam le az uveget? Videoba lattam mar mast is papirral elzarni, keszitettem egy kepet a gombarol es a hartyarol: [link]


szoval igy nez ki a hartya, haromszog alakba(piramis) de ugy emlekszek hogy ez a hartya eredetileg is megvolt szoval semmit nem valtozott 3 nap alatt:(( Szerintetek mi lehet a gond? Homerseklet is megvan 22-25 fok ejjel is 22 kb



2012. júl. 19. 20:32
 1/2 anonim válasza:
100%
Amig nem sotetbarna a gomba el. A fioka (bebi) kb.8-10 nap utan mar lathato, es a tea is izletes. Nekem 1 evig is elel egy kis kompotosuvegben a hutoben is, a kamraban is. Amikor az izuleteim fajni kezdenek (tavasszal, osszel) 2-3 liter teat keszitek, es a felesleges gombaval a duzzadt ujjizuleteim be is csomagolom. Eddig hasznalt, a duzzanat visszahuzodott. A tea husito, finom savanykas.Nincs mellekhatasa.
2012. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
amíg nem feketedik meg addig él.a hártyát ha nem penészedik ne dobd ki,mert idővel fog kelleni.ha penészedik a teteje kevesebb teát adj hozzá hogy erősebb legyen a kultúra
2014. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!