Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szemölcs. Milyen hatásos...

Szemölcs. Milyen hatásos gyógymódot tudtok rá?

Figyelt kérdés
Volt már korábban ilyen problémám, az egyik sarkamon nőtt egy szemölcs, ami lassacskán el is múlt. Orvos által felírt külsőleges kencét használtam rá, hát... nem voltam vele megelégedve. Most a talpamon észleltem több szemölcsöt, és hát arra lennék kíváncsi, milyen (lehetőleg házi) gyógymódokat tudtok rá. Hallottam olyat, hogy hangyasavas kezelés. Ez mennyire hatásos? A hangyasavat rá kell kenni, vagy esetleg bevinni valahogy a bőr alá? (Mondjuk rovar csípése által)
2012. aug. 2. 17:39
 1/7 bibus26 ***** válasza:
76%
Vérehulló fecskefű.Apró,sárga virága van,bármelyik mezőn megtalálható,és garantáltan 3-4 nap alatt elmulasztja a szemölcsöt.Eltöröd a szárát,és a belőle kifolyó sárga lével bekened a szemölcsöt.
2012. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom ismered-e a vérehulló fecskefüvet. Annak a tejnedve sejtosztódást gátló, és sejtromboló hatású, tehát mérgező alapvetően, de pont ezért alkalmas a szemölcsök leszárítására. Helyi kezeléssel kell alkalmazni, tehát kend be a növény friss tejnedvével a szemölcsöt, napjában akár többször is, ha gyorsan lekopik. Minden olyan szemölcsöt kezelj vele amiről tudsz, és nincs a szád közelében. Lehetőleg a tejnedvet semmilyen körülmények között ne nyeld le, vagy ne kend nyílt sebbe. Ha nem eszed meg a növényt, akkor nem lehet tőle semmi bajod, a szemölcsöt okozó vírus pedig elpusztul a szemölcsöt alkotó sejtekkel együtt, miközben a szemölcs leszárad.
2012. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az előzőeken kívül kiváló - bár drasztikus - hatással bír a folyékony nitrogénnel való, kizárólag bőrgyógyász szakorvos által alkalmazható kiégetés. Ha nagyon eldurvult a szemölcs, illeive gyökere is van (vannak olyan rusnyadékok is), akkor azt egyszerűen kivágják.


Ja, bocs...nem egyszerűen, mert ku@vára fáj, de kivágják. Műtétnek számít és ha jól csinálják, 100%-os a hatása. Soha többet nem jön elő sem ő, sem fia-borja (ún. sarjadékok).

2012. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. aug. 2. 22:18
 5/7 anonim válasza:

Otthoni gyógymódok:


a fokhagyma is nagyon jó, sokáig kell csinálni, ép bőrt nem szabad, hogy érje.


ezalatt a link alatt hasznos tanácsokat találsz:


[link]


Nekem égették, nem ajánlom senkinek, nagyon fájt, két hónapig gyógyul be a helye, és azt mondta az orvos, hogy simán kiújulhat.

2012. aug. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Az égetés igen, de a kivágás (szikével) soha nem újul ki. Én voltam szenvedő alanya. Égetéssel pici szemölcsöket lehet kiválóan leszedni, és ezután - ami valójában fagyasztás - mindig ki szoktak kapargatni a doki kis éles kanálkával az elhalt részeket. Az valóban visszajöhet, volt olyan szemölcsöm, amit háromszor is kiszedtek és mindig visszanőtt. Erre jó a türelem... :)
2012. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vizelettel!
2012. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!