Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ezek közül a gyógynövények...

Ezek közül a gyógynövények közül melyiknek a főzete lehet alkalmas orrdugulás (rhinitis) kezelésére, megszüntetésére?

Figyelt kérdés

[link]


Egyébként allergiás vagyok a parlagfűre és a házi porra, a sok orrcsepptől is kissé tönkrement az orrom, és általában be van dugulva. Emiatt rosszul aszom, fáradt vagyok rendszerint, levert, kissé depi. Valami jó gyógynövény főzet kellene, hátha nem teszi tönkre jobban az arromoat, valamint olcsóbb is lehet mint a sokféle gyógyszer és orrspray, orrcsepp.



2012. aug. 8. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kipróbálnod a kamillás inhalálást, vagy a sós inhalálást. Előbbi simán csak annyi, hogy forró kamillatea fölé hajolsz, leteríted a fejed egy törölközővel, és orron át lélegzel úgy öt percig.Persze a filteres kamilla nem jó, csak a kimért, amit magad szórsz a vízbe. Ha kihűlt, és bírja a gyomrod meg is ihatod, bár úgy használni nem fog, mert allergia. A sós inhalálás hasonlóan működik, csak ott a forrásban lévő vízben annyi sót oldasz fel, amennyi feloldódik, hogy ne legyen az alján fölösleg, és afölé hajolsz így.A sós lét semmiképp ne idd meg utána, viszont akárhányszor felforralhatod. Belsőleg, mivel ez allergiás probléma nem sok gyógynövény használna. A rossz alvásra pedig levendulateát próbálj meg szerintem, de azt már idd meg lefekvés előtt fél órával egy csészével.
2012. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Lehet furának fog hangzani, de épp a múlt héten beszélgetem az egyik unokatesómmal, akinek egyszer egy öreg tót néni azt a tanácsot adta, hogy ha meg van fázva, érzi, hogy tele van az orra, homloka, arcürege, akkor főzzön krumplihéjat, vagy krumplit héjastól, és tűzről levéve ameddig csak tud, hajoljon fölé, szívja be a gőzét. Persze nem egyszerű a dolog, meg hát forró a gőz is, de minél tovább próbálja belélegezni.

Azt mondta az unokatesóm, hogy ő kipróbálta, és ha hiszem, ha nem, másnap szinte érezte, ahogy a homlok üregéből ürül le a csúnya váladék, alig győzte fújni az orrát :-) De utána teljesen megkönnyebbült, meg aludni is jobban tudott.

Állítólag a krumpliban lévő keményítőnek van ilyen hatása, de ha meg leszek fázva, én is kipróbálom!

Remélem segítettem! :-)

2012. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!