Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Paleo diétával milyen gyorsan...

Paleo diétával milyen gyorsan észlelehetőek és milyen változások a szervezetben?

Figyelt kérdés

Én csak pár napja eszem így. Lényegében utálom a diétákat, mert imádok enni. Sosem követtem semmit, bár endometriózisra ajánlanak diétát...de követhetetlennek tűnt. Ez elég egyszerű vonal mentén kell követni, tök tiszta mit kell kerülni és éhezni sem kell /sovány vagyok/...úgy tűnik lehet jót és finomat enni!!!

Elvileg már eddig is "egészségesen" ettem:

- sok gabona, mag

- kevés hús

- nagyon kevés tejtermék

- kevés tészta

- szója kerülése

- nyers eredeti nem feldolgozott élelmiszerek

ETTŐL FÜGGETLENÜL...ez egyáltalán nem látszik/szott az egészségemen. Koromhoz képest /36éves vagyok/ egy rakás gond van:

- nőgyógyászati gondok dögivel /2db mióma, enodmetriózis műtét

- inzulin rezisztencia

- magas koleszterin színt - határérték feletti

- magas prolaktin és tesztoszteron szint - határérték feletti

- orr polip, arcüreg gyulladás

- meddőség

- vashiány

- anémia

- rejtélyes izületi gyulladás, könyökben, combcsont végen, térdhajlatban

- ÉS AZ AZ ÖRJÍTŐ ÁLLANDÓ FÁRADTSÁG ÉS ENERGIÁTLANSÁG!,ami lassan de biztosan eluralta mindennapjaimat, és amire mostanában jöttem rá mennyire nem normális...állandóan csak pihengetnék, pedig régebben nem ilyen voltam...lényegében több gondom van, mint a saját nagyanyámnak volt, aki 94 éves koráig élet és éldegélne még ma is, ha nem történik vele egy baleset.

Csak pár napja csinálom, de esküszöm már most érzem a hatását...azt mindenképp, hogy NEM VAGYOK FÁRADT, sőt egész nap energikus vagyok, nem akarok pihengetni, hanem pörgök!!!!Ez egyszerüen fantasztikus! Most hogy összegyűjtöttem a listát a bajaimról jöttem rá, mennyire gáz a helyzet!!!

Persze idővel fogok kontroll vérvizsgálatokat csinálni, hogy összevessem a régi eredményekkel...földhözragadt racionális ember vagyok én :-))), csak a számokban bízok!

De amit per pillanat szubjektíve érzek az fantasztikus :-)). Nem tudok, hogy a vércukor szintemre van ez ennyire gyors hatással, vagy mitől van több energiám...:-)

DE JÓ!!!!!!!!Nagyon bizakodó vagyok. Úgy érzem jó vágányon vagyok...pedig mondom sosem diétáztam...nem szeretem alapvetően ezeket a dolgokat!

Ti mit tapasztaltatok???



2012. okt. 24. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
lisztérézékenységet még nem vizsgáltak nálad? az egy csomó problémát generálhat- leszögezem NEM vagyok orvos- de a felszívódás miatt lehet vashiány, egyéb hiány ami továbbrontja a többi eredményt is...fáradékonyság is ebből fakadhat! gyulladások és még sorolhatod...szerintem nézesd meg!!! de ne diétázz addig!!!!, mert akkor negatív lesz az eredmény! először vérteszt- ezt meg is veheted 3-4ezer ft nem nehez elvégezni- aztan biopszia...ajánatos lenne...
2012. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem saját magad megválaszoltad a kérdésedre a választ is!! Nálunk a fél család paleozik!!!Az a fél nem kevés /6/!Én még kérdéses vagyok, mert a gerincműtétem súlyos volt.De bízom..

Most hallgattam egy előadást....Nagyon jó volt..

2012. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia :)


facebookon van egy oldal: Cukormentes

egy paleo nő írja akinek blogja is van. szuper recepteket tesz fel és nagyon érdekes dolgokat ír

szerintem nézd meg

További sok sikert :)

2012. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első,

Szerdán megyek allergia tesztre.

Itt szeretném megjegyezni, hogy a magánegészségpénztáram /MEDICOVER/ allergológus orvosa teljesen hülyeségnek tartja a tesztet és már most leszögezi, hogy semmi sem fog kijönni, mert nekem nincs allergiám. Mert csak az allergia, ha fosol tőle, vagy fordítva /lényegében csak akkor van gond szerinte/. Kérdésemre, hogy bár nekem nincs "bél panaszom", hogy lehet hogy ha abbahagytam a lisztet/cukrot stb. egy sor problémám megszűnt 6, azaz 6db nap alatt?

Szerinte semmminek nincs köze semmihez. "A gyulladást pl. arcüregben polip miatt, CSAK STEROID, vagy MŰTÉT tűntetheti el"!!! Ezt mondta ez a szerencsétlen.

Tisztelet a kivételnek /és azért szerencsére vannak jó orvosok/, de hogy lehet egy ilyen szemléletű orovostól segítséget várni. Azt hittem ráborítom az asztalt!!! Mellesleg azt mondta, hogy "Nagyon rossz, hogy nem követem az IR diétát és hogy beújítottam a PALEOT".

Ő a jobb közérzetemet azzal magyarázta, hogy szedem a cukorra a gyógyszert. De az igazság, hogy nem szedem...mégis szuperul vagyok!

Szóval megnézzük mi jön ki, aza helyzet, hogy nem szívesen állok vissza a lisztre csak azért, hogy kijöjjön hogy allergiás vagyok. Szerinted tényleg csak akkor jön ki, ha aktuális eszek ilyesmit?

Köszi a választ!

2012. okt. 29. 09:58
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves második!

:-). Hát én csak azt tudom mondani, hogy legszívesebben rohangálnk az utcán oda-meg vissza és hírdetném az "igét", hogy legyen mindenki PALEOS!!! :-)

Mert én a magam dolgát tiszta csodaként élem meg! :-)

Neked is biztos hogy segít a gyógyulásban. Én valahogy úgy érzem, hogy erősíti az immunrendszert...csökkennek a gyulladások és ettől a rejtett testi energiák előjönnek és harcolni kezdenek mindennel, ami rossz a szervezetben!

Sok sikert és felépüléshez!!!

2012. okt. 29. 10:02
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedve harmadik!

Már olvastam is a lány oldalát és mit ne mondjak nagyon guszta ott minden :-))))!

Köszi a tippet!

2012. okt. 29. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!