Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Cickafark tea jó az alábbi...

Cickafark tea jó az alábbi problémára?

Figyelt kérdés

Nagyon pattanásos a bőröm, kozmetikus javaslatára, aki arra gyanakodott, hogy hormonproblémám van, elmentem kivizsgálásra nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy igaza van, és az okozza a pattanásaimat, hogy cisztás szerkezetű a petefészkem, azaz, a tüszők eltömítődnek, és férfi hormonokat termelek :S Ez még a túlzott szőrnövekedésben is megnyilvánul sajnos, ami rettenetesen zavaró és kellemetlen :S Írt föl egy Dianile nevű fogamzásgátló tablettát, amit ki is váltottunk, de én félek a mellékhatásaitól, és nem merem beszedni... Tegnap hallottam a cickafark-teáról, hogy elvileg az is jó erre a problémára, ti mit gondoltok? Már nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom, mi a legjobb módszer... Valahol ezt olvastam: "Nem javasolt:


Hormonális hatásai miatt:


Várandós anyák kerüljék a cickafark alkalmazását!

Fogamzásgátlót szedőknek nem ajánlott.

Ösztrogéndominancia (mióma, endometriózis, PCO, darabos vérzések, barnázás, rövidebb ciklus, ciszták) esetén ellenjavallt. " Megint máshol meg ezt: "1 kúra, 1 életre rendbe rakja a nő hormonháztartását... " Most teljesen össze vagyok zavarodva, valaki segítsen! Vagy milyen más módszer van erre a problémára?



2012. dec. 14. 22:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*közben rájöttem, hogy az ösztrogén női nemi hormon, nekem meg épp az kéne, mert a férfi nemi hormonból van sok a szervezetemben... De ti mit javasoltok?
2012. dec. 14. 23:01
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezt olvasd végig:


[link]


Mivel amúgy is magas az ösztrogén szinted, nem hiszem hogy kellene pluszt bevinned. Az van elég, mivel nincs ovulációd a progeszteron hiányzik.

Ha akarsz gyógynövényt használni, akkor inkább a barátcserje kapszula lenne jó / agnus castus/

2012. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is PCOS vagyok, semmit nem segített. Menj el inzulin terhelésre. ha van inzulin rezisztenciád akkor amint az javulni fog javulnak az egyéb tünetek is. A fogamzásgátló nem segit csak elfedi a tüneteket de ha abba hagyod ugyanugy vissza jönnek, és sajnos van hogy még ront is a PCOS állapotán. Endorinológushoz menjél. Rá tartozik a ddolog.
2012. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nekem nem az ösztrogenszintem magas mert azok a nöi hormonok...nekem a férfi hormonokból van túltengésem szóval épp az ellenkezője...
2012. dec. 14. 23:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Végigolvastam a cikket ezek szerint nekem is pcom van... De ott is irtak hogy jó a fogamzásgátló.vércukorszintem teljesen rendben van,vérvételen is voltam az sem mutatott semmi rendelleneset.szerintem beszedem a gyógyszert.láttam az elhízás még a tünet,én nem vagyok elhízva,bár igaz,fogyhatnék,de sohasem küszködtem durva súlyproblémával.
2012. dec. 15. 00:26
 6/13 anonim ***** válasza:
PCO esetén nem szabad alkalmaznia cickafarkfüvet!
2012. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én is vékony vagyok 52kg. Nincs se pattanásom se hajhullás,semmi alap tünet mégis PCOS vagyok. A sima vérvétel nem mutatja ki csak a terheléses inzulin. A cukor szint épp azért jó mert túl sok az inzulin. Igen néhány orvos azt hiszi jó rá a fogi, de már bebizonyosodott hogy nem. Én utána 9hóig egyáltalán nem menstruáltam,nem indult be ujra a petefészek működésem. Van olyan hogy csak PCO van de idővel mindig lesz IR. is. Nekem is igy volt első vizsgálatnál még jo volt az inzulin rá egy évre már nem. ha nem akarsz évekig szenvedni majd a teherbeesésért ha oda jutsz akkor nem árt minél elöbb utána járni ennek és megkezdeni a kezelést. Idővel komoly következményei, szövődményei vannak ennek a betegségnek.
2012. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem a doki a pattanásaim miatt írta föl a fogit, elsősorban, és azokat elvileg elmulasztja...Vagy azokat más kezelés is elmulasztja? Mi a megoldás rá?
2012. dec. 15. 11:50
 9/13 anonim ***** válasza:
igen ha a PCOS kezelve, javulnaj a tünetek. A fogi legfeljebb elfedi de nem gyógyitja, nekem amugy nem javult tőle a bőröm, viszont a PCO-mnak ártott. Ezért mondtam hogy menj endokrinologushoz mert ez a betegséget ő tudja kezelni vagy meddőségi szakember, sima nőgyógyászok ritkán értenek hozzá. Ahogy a tiéd sem tudja hogy a PCOS-nak még árt is gyakran.
2012. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, már beszedtem a gyógyszert. Két ismerősöm is van, akiknek ugyanaz a problémájuk,mint nekem, ugyanazokkal a tünetekkel, és nekik fogamzásgátlótól teljesen megszűntek a problémáik. 1 hónap múlva elmegyek endokrinológushoz, ha fönnáll még a probléma.
2012. dec. 15. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!