Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Érdemes elvégezni a Reiki 1-et?

SirRasor kérdése:

Érdemes elvégezni a Reiki 1-et?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy vajon kamu-e az egész, vagy utána tényleg tudok-e másokat gyógyítani.
2008. jún. 5. 15:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Érdemes! A gyógyítás, csak hab a tortán, a tudati fejlődés a lényeg. A valóság megismerése rengeteg csodát rejt! Ha van a környezetedben reikis akkor tőle is kérdezz nyugodtan!
2008. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvégeztem, nekem bejött. Ugyan nem gyakorlok/használom rendszeresen, de fogékonyabbá tett a világra, és hogy ilyesmi is van és működik :)
2008. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A ReiKi -vel hatékonyan kezelheted magad és szeretteid, ha baj van. Nagy segítség.


Javaslom tradíconális Reiki mesterhez fordulj Reiki hangolásért.

2008. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Ez egy keresztény szempontból szóló válasz, amivel sem a materialisták, sem a reiki hívei nem fognak egyetérteni. De te mindenkit megkérdeztél, és ebben én is benne vagyok :))



Én elvégeztem az 1-est is, 2-est is, és jelentkeztem a 3-asra is, de azt már nem kezdtem el, mert közben komoly világnézeti változás történt bennem.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy történik-e valami, igen, van valamilyen "energiaáramlás". Én ezt nem tagadom le, mert tényleg van.


DE, ha arra vagy kíváncsi, hogy érdemes-e, szerintem nem érdemes. Mert a behangolásokon keresztül kapcsolatba kerülsz a szellemvilággal, mégpedig olyan módon, ahogyan nem kellene. Ebből elsőre keveset érzékelsz, de előbb utóbb másképp kezded látni a világot, és azt hiszed majd, hogy előnyödre változol. (Ami szerintem abszolút értelemben nem igaz, még ha egyes picike részletek változnak is pozitívan a jellemedben, de alapvetően hátrafelé mész közben.)



Mindeközben pedig észrevétlenül belesodródsz a mágiába, mert a 2-es fokozatnál már mindenféle szimbólumok rajzolgatásával "küldöd" az energiát. Persze van, aki azt mondja, hogy ez nem mágia, pedig az, még ha csak a lightosabb változata is, és minél többet akarsz majd "tapasztalni" ezen a téren, annál inkább belemélyülsz majd ilyesmikbe az évek alatt.


Mindeközben pedig noha azt hiszed, hogy közeledsz Istenhez, valójában hatványozott léptekkel távolodsz, mert a Biblia azt írja, hogy mindenféle varázslás bűn.


(Nem is keresek igehelyet, annyi van. - Egy online Bibliában rá lehet a varázsló, varázslás szavakra keresni, hozni fog egy pár igehelyet.)


Az a gondolkodásmód, az az életszemlélet ami jön a reikin keresztül, a kereszténységtől teljesen idegen. Erre lehet mondani, hogy a "reiki nem vallás", meg azt is, hogy Jézus is gyógyított kézrátétellel, de a kettő közötti különbség ég és föld.


Szerintem ha hiszel a természetfölöttiben, az azt jelenti, hogy valamilyen formában Istenben is hiszel. Ez persze nem feltétlenül a Biblia Istene, de mindenesetre nehéz elképzelni egy materialista reikist.


Tehát, amit én tennék a helyedben az, hogy megszólítod Istent, és őszintén megkérdezed, hogy akarja-e hogy ezzel foglalkozz, vagy nem? És vársz a válaszra.



Egy teológushallgató, aki a megtérése előtt foglalkozott ilyesmikkel, de nagyon póruljárt vele

2008. júl. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hmm hasznosnak ítéltem a válaszod, mert szeretek mindent több szemszögből megvizsgálni, viszont van pár dolog, amivel nagyon nem értek egyet..igaz lehet csak azért, mert még annyira nem másztam bele a dolgokba, úgyhogy most leírom a vézőpontomat. (Közben elvégeztem a reiki 1-et)


Teljesen jogosan jönnek azzal, hogy Jézus is gyógyított kézrátétellel, mivel olyan módú gyógyulásokat szimplán nem lehet elérni. Azt mondta, hogy amit ő csinál, arra MINDEN EMBER KÉPES. Azért ezt se illik elfelejteni.


"..mert a Biblia azt írja, hogy mindenféle varázslás bűn." Erre meg csak annyi, hogy ezek szerint összemosódik a gyógyítás a varázslattal, mert minél magasabb szinten 'varázsol' valaki, annál gyorsabban, hatásosabban tud gyógyítani. Ezek szerint Jézus varázsolt, tehát bűnt követett el? Na nee...ez így sántít.


Egyébként materialista reikis vagyok :) Hiszek egy bizonyos Istenben, de egyáltalán nem olyanban, amit a kereszténység hírdet, viszont jártam keresztén gimnáziumba és ott láttam a papokat, amiket tanítottak és ellenkező módon éltek, viselkedtek...elég volt.


Egyébként a nagy koponyák, akik valaha is éltek a földön csak annyit mondtak a vallásról, hogy egyesek egyszerűen sose tudják kinőni, vagy felülemelkedni rajta. Ebből meg sokat lehet tanulni a kereszténységről: [link] :)

2008. júl. 4. 08:20
 6/16 anonim válasza:
54%

Egyet kell értenem keresztény kollegámmal.


Ha a gyógyítás a cél, akkor kézrátétellel a katolikusok is tudnak gyógyítani. Csak ők nem a saját erejükből gyógyítanak, hanem Isten erejéből.


Ez itt a csavar. És ezért mágia. Ha Istentől kérsz segítséget, akkor nem mágia, mert az erő Isteni.

Viszont ha magadtól akarsz gyógyítani, vagyis elutasítod Istent, ezért a gyógyító erő nem Isteni, hanem ellenkező polaritású.


Ha viszont megtagadod Istent (vagy bármely más Isteni erőt) akkor komoly slamasztikába fogsz kerülni.

Előbb vagy utóbb, igazából lényegtelen.


Istenhívőként nekem is vannak gondjaim a világi képviselettel, épp ezért én is keresgéltem a helyem a világban. A mágia is érdekelt, és a fenti állításom igazolására most mondok néhány példát a mágia törvényeiből. (Sok különböző mágikus rítus főbb egyezései)


-Az egyenlő csere törvénye (Alkímia)

Ahhoz, hogy valamit kapj, valamit adnod kell, ez az egyenlő csere törvénye.


-Visszahatás törvénye (Átkok)

Ha megátkozol valamit, az átok visszaszáll rád is.


Ebből adódik, hogy ha nem Isten (vagy bármely szent erő) adja az energiát, akkor a fenti törvények rád is állnak.

Tehát ha gyógyítasz, akkor annak ára van.

Akár a te életedet/egészségedet kell megosztanod, akár másoktól kell lopnod életet/egészséget, de teremteni nem tudsz, arra csak Isten képes. (Ebben a démonikus tanok, és a mágia összes követője egyetért, az alkimisták ugyan próbálkoztak, de nekik sem sikerült ezt a törvényt kijátszani)


Ha pedig valaki megfizeti az árát a te jócselekedetednek, akkor pont ugyanott vagyunk.


Ha viszont Isten segítségével akarsz gyógyítani, akkor röviden és tömören a módszer:

-Higgy Isten megszabadító erejében

-Add át magad Istennek, és fogadd el döntéseit.

-Tedd a kezed a betegre, és kérd az Urat, hogy gyógyítsa meg az illetőt.

-És működik.


Hátrány: NAGYON hosszú időbe telik, amíg ezt a szintet eléred. Hinni a legnehezebb. Átadni magunkat, és elfogadni a szeretteink halálát, szenvedését és fájdalmát még ennél is nehezebb.

Ha mégis sikerült, akkor viszont már a puszta jelenléteddel is fel tudod támasztani a holtakat. Mert az Isteni erő bármire képes.

Csak odáig nem fogsz eljutni.


Tudom, hogy egy egyszerű tanfolyam sokkal gyorsabb, és egyszerűbb, mint hosszú évek vívódása, magányban töltése, és imádkozása, de csak hosszú és kemény munkával lehet elérni eredményt, minden más csak illúzió.

(Pl: szteroidok. Rövid idő alatt hatalmas izomtömeg, ami viszont két hét alatt le is fogy rólad, ha nem edzel.)


Javaslat: ha már megtanultad a reiki-t, akkor egyesítsd a kettőt. Kérd Istent, hogy gyógyítsa meg, és imádkozz miközben áramoltatod az energiát.

Minden nap tagadd meg a gonoszt, és imádkozz sokat.

Ehhez megfelelő imákat a templomokban, és vallási könyvkiadóknál találsz.


Zárszó: Ha mindent ilyen könnyen el lehetne intézni, mint a gyógyítást, akkor ma nem lenne technológia, hanem mágia lenne.

2009. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

"Tudom, hogy egy egyszerű tanfolyam sokkal gyorsabb, és egyszerűbb, mint hosszú évek vívódása, magányban töltése, és imádkozása, de csak hosszú és kemény munkával lehet elérni eredményt, minden más csak illúzió. "

A Reikit ugyanolyan sokat kell gyakorolni, hogy eredménye legyen. Attól hogy valaki kap egy behangolást, és él tovább tuskó módra, semmi nem fog változni benne..


Másrészt érdekes hogy itt a keresztények szegény "nemkeresztényt" arra bíztatják hogy minden nap imádkozzon, tagadja meg a gonoszt, meg kérje Istent ígymegúgy. Hát ez szerintem elég távol áll egy nem-keresztény nézeteitől :) Meg hogy csak Isten által szabad akármilyen energiákkal foglalkozni. Ha valaki nem hisz a keresztény Istenben, szerintem felesleges ilyeneket mondani neki, mert lepereg róla, egyszerűen nem egyeztethető össze a belső világával. Nem mindenki (sőt a legtöbben nem) hisznek a keresztény Istenképben.

2009. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Én ha jól tudom, bár nem vagyok reikis, csak olvasgattam róla, a reikis sem a saját energiáját használja csupán a gyógyításra, hanem az egyetemes energiából ad át. Amit ha kereszténynézőponttal akarunk nézni, és mondjuk nevet adni neki, hogy az egyszerűbb emberek is felfogják: Isten. Tök mindegy. Ugyanarról beszélünk, csak ki minek nevezni.. Egyébként meg a legtöbb dolgot, ami valóban megkönnyítené az emberiség életét ("mágis" vs technika), pont csak azért nem hagyják elterjedni, mert a hatalmon lévők veszítenének hatalmukból azáltal, hogy kevesebb téren függnél tőlük.. (Pl. nem kellene annyi orvos, egészségügy, tb, blabla..) De ez már egy hosszabb másik téma..
2009. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

hello!


Tradícionális reikit gyakorló reikis vagyok sok éve. Szeretnék válaszolni a felmerült kérdésekre!


1. A reiki NEM mágia! (illetve egyik hamisítványa a RAI igen) A Reiki univerzális energia így lehet fordítani, ezt energiát, hogy működjön egy japán ember Mikao Usui fejlesztette ki sok év meditáció és lelki gyakorlat során. Ld a linket:

[link]


A reiki abban különbözik a bio energia átadástól, hogy míg a bio energia adásnál az adó fél lemerül, addig a reikinél maga a kezelő is töltődik!


Valaki említette a "szellemi" részét. Nos ha valaki mágiázik, akkor valóban előfordulhat olyan hogy képtelen kontrollálni a szellemi erőket! A Reikinél viszont ilyen nem fordul elő! mivel a reiki NEM mágia. Egy módszer amivel le lehet hívni a kozmikus energiát és azt továbbadni. Nincs benne semmi hókuszpókusz, ez nem mágia, nem vallás, semmi ezoterikus sallang.

A reiki egy japánban felfedezett gyógyítói mód, szellemi út.


S visszatérve az eredeti kérdés, hogy kinek érdemes elvégezni a reiki 1-et? Annak aki akar segíteni magán és máson. De ez csak gyakorlással érhető el. Attól hogy bárki elvégzi a tanfolyamot nem lesz gyógyító, addig sok száz órát kell kezelnie, hogy gyakorlatot szerezzen.


Itt írtam még a reikiről, olvassátok el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyitas..

2009. febr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Én pedig egy reikit gyakorló RAI reikis vagyok. A RAI nem hamisítvány, mint ahogyan azt egyik korlátolt hozzászóló állítja, ez egy hazugság. Ha utánanézett volna, akkor rájöhetett volna, hogy hazugságokat terjeszt.


Mindenképpen érdemes elvégezni a reiki 1-et, mert hatalmas változások történnek az emberben. Persze ezek mértéke személyenként változó.

Nem mágia, nem varázslás, hanem a szeretet kézzelfogható közvetítése.


Isten pedig nem egyenlő a vallással, sem az egyházzal, sem a Bibliával, sem a teológiával. Istennel ezek nélkül is kapcsolatba lehet kerülni, ez nem meggyőződés kérdése.

2009. júl. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!