Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A hasi légzéstechnikát hogyan...

A hasi légzéstechnikát hogyan gyakoroljam és hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Amikor próbálgattam a hasi légzést, teljesen leállította a bélgörcseimet és a puffadásomat. Viszont valamit nem jól csináltam, mert 2-3 nap után szívtáji szorító érzést okozott, mert nem szakszerűen csináltam. Hallottam azt is hogy a hasi légzéshez fontos a kemény hasizom. Nekem ez nincs. Szakszerű leírást szeretnék, hogy hogy is kell ezt a hasi légzéstechnikát alkalmazni. Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 8. 07:47
 1/2 anonim ***** válasza:

nagyon szakszerut (meg) nem tudok irni. orvosin vagyok egyetemista, leirom amit tudok.

a gyerekek es a ferfiak rnedszerint hasi legzessel szuszognak. a nok foleg mellkasi legzessel (ezert jo nezni ahogy 1 no piheg... mert fel-le mozog a mellkasa...es a mellei:) a magyarazat egyszeru: terhesseg alatt keptelenseg hasi legzest vegezni, ezert a nok mar idoben hozzaszoknak maguktol a mellkasi legzeshez.

a ketto kozotti kulonbseget ugy a legegyszerubb erezni ha a mellkasodra teszed a kezed es ugy probalsz szuszogni hogy emelgesd a kezed belegzeskor. utana atteszed a kezed a hasadra es ugyanugy probalod megemelni.

hallottam meg legzesi technikakrol sportoloktol, akik igy jobban ki tudjak hasznalni a tudejuket es nem fulladnak ki olyan hamar.

2009. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
nem hiszem hogy a hasi légzéstől lennél rosszul mert én járok külön énekórákra és az énekeseknek szigorúan hasi légzést kell alkalmazniuk éneklés közben, ezért nekem is és nekem nincs semmi bajom. meg az hülyeség hogy kemény hasizom kell hozzá... nekem nincs kemény hasizmom mégis tudok hasi lélegezni.
2010. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!