Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek szedhetem nyugodta...

Szerintetek szedhetem nyugodtan ezeket a gyógyszereket vagy pedig semlegesítik egymást?

Figyelt kérdés

Meg vagyok fázva, és fáj mindenem, Béres Trinell Pro vény nélkül kapható fájdalomcsillapítót szedek, ráadásul a fogam is begyulladt arra az doktornő 300mg-os Dalacin nevű gyulladáscsökkentőt írt... Ja és közben még fogamzásgátlót is szedek (Belara-t)...

Arra vagyok a legkíváncsibb, hogy a Belara ugyanúgy hat e, mert hát még nem szeretnék pici babát...


2009. okt. 7. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A Béressel nincs gond, de az antibiotikum sajnos gyengíti a fogamzásgátló hatást, úgyhogy ilyenkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni.
2009. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, mert pont a Béres tájékoztatóján olvastam, hogy ha szedek fogamzásgátlót, tájékoztassam orvosomat...

És még valami: mondjuk szedem 5 napig a gyulladás csökkentőt, utána mennyi ideig kell kiegészítő védekezést alkalmazni?

2009. okt. 7. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos, utánanéztem pontosan, a Béresnél valóban említik a fogamzásgátlót, de nincs részletezve az oka, ez inkább csak óvatosság. Az antibiotikumok általában csökkentik a fogamzásgátló hatását, de a Dalacinnál ez nem szerepel. Így elvileg nincs ellenjavallata, de ha esetleg hasmenést tapasztalsz (antibiotikumoknál előfordul, hogy a bélnyálkahártyát károsítják, így csökkenhet a felszívódás ) akkor a fogamzásgátló szedésének e havi ciklusában ajánlott a kiegészítő védekezés.
2009. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem tapasztalok hasmenést, nem kell külön védekeznem, ha pedig tapasztalok akkor egész hónapban?
2009. okt. 7. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:

A szakmai leírás alapján nem, de azért biztos ami biztos. Hasmenés esetén mindenképp ajánlott, mint írtam a következő szerint:

"Ha a hányás vagy hasmenés egy tabletta bevétele után 3-4 órán belül lép fel, akkor a szokásos módon folytassa a Belara szedését. Lehetséges azonban, hogy a Belara hatóanyagai nem szívódnak fel teljesen, ezért a megbízható fogamzásgátlás már nem biztosított. Ezért az adott ciklus hátralevő részében kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást kell alkalmaznia."

2009. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!