Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért? A tradicionalis USUI...

Miért? A tradicionalis USUI reiki kezelések ruhán keresztül történnek, mindigis így volt! - mégis sokhelyen a neten képeken vetkőzősen ábrázolják, mint pl. a masszázst, pedig a tradicioanlis USUI reiki nem erről szól!

Figyelt kérdés

Ami még érdekel, hogy miért mossák össze az USUI tr. reikit masszázs kezelésekkel? gondolnám a reikinek manapság több ága van ma már, és a reikit talán kiegészitheti a masszázs kezelés?

szerintem, az USUI tr. reiki nem erről szól! szerintem nem kell kiegészités a tr. USUI reikihez.

Lehetőleg reikihez értők véleményét kérem és várom.



2013. aug. 6. 19:25
 1/5 levis56 ***** válasza:
Elöször is a reiki mindegy hogy tradícionális vagy sem az energia ugyan az ugyan azt a hatást éred el vele mint a reiki bármelyik ágával. Ez is csak úgy van mint a kereszténység sok felekezetre szakadt a hatalmi harcok miatt de ugyan azt az egy istent tisztelik.A reiki magában is gyógyít de vannak olyan betegségek amiknél csak mint kiegészítő gyógymódot alkalmazzuk,hogy ruhában vagy anélkül teljesen mindegy a reiki téren és időn keresztül hat nem akadály semmi fizikai dolog. Amikor félmeztelenül alkalmazzák az azért van mert nem kifejezetten reiki kezelést alkalmaz az illető hanem gyógymasszást de van reiki képesítése is és a kettőt ötvözi komplettebb jobb hatást ér el vele. Csalódást fogok okozni mivel reiki mester révén állíthatom hogy az Usui féle reiki sem csodaszer aki elutasítja a reikit annál nem is fog működni sőt az egyén karmájától is függ a kezelés sikeressége és természetesen a betegség fajtájától,valamelyiket nagyobb százalékban gyógyítja míg másikakat kevésbé és itt kell bevonni a természetgyógyászatot a homeopátiát és a hagyományos orvoslást a minél nagyobb siker érdekében.
2013. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az interneten előforduló reiki kezeléseket bemutató fedetlen vállú, virágokkal feldíszített modell kliensek képei mondanom se kell nem a valóságot tükrözik. A valóság ennél sokkal prózaibb: a páciensek kezelésre jönnek, nem fényképezkedni. Gondolom nem árulok el nagy titkot, hogy nem modellek állnak sorba a kezelésekhez… Az interneten viszont sokféle szabadon felhasználható képanyag van, amivel illusztrálható egy cikk. A kontrasztot csökkentve igyekszem olyan képeket felhasználni a saját weboldalamon, ami ízléses, de nem is rugaszkodik el túlzottan a valóságtól. Viszont az internet óriási, így nem kontrollálható, hogy más weblapokon mi jelenik meg, így csak a saját weboldalam tartalmáért tudok felelősséget vállalni.


A második kérdésére válaszolva, határozottan kijelenthetem, hogy a Jikiden Reiki kezelések és az azt lezáró vérfrissítő masszázs minden esetben ruhában történik. Sőt, a Jikiden Reiki kezelések során gyakran alkalmazok plusz textíliát a fedetlen részek lefedésére a kezeléséhez vagy plédet, ha szükséges.


A harmadik kérdésére reflektálva Mikao Usui reiki rendszere a kezdetek óta tartalmazott különböző masszázs elemeket a kezelések hatékonyságának növelésére. (Nem keverendő össze a wellness masszázzsal.) Ezt bizonyítja Usui nyilvános tanításának írása, ahol többször is megemlíti ezeket a masszázs elemeket úgy mint:

- dörzsölés

- ütögetés

- lesimítás

- finom lenyomás


Az Usui mestertől eredő tradicionális japán reiki több ilyen összetett technikát is ismer, úgy mint:

- Hanshin chiryo (Fél-test kezelés),

- Hanshin Koketsu-ho (Fél test vérkicserélődés gyakorlat),

- Ketsuei Kokan-ho (Vérkicserélődés technika).


Hogy miért nem hallani ezekről a technikákról, annak oka az, hogy Takata asszony tanítványainál elfelejtődtek ezek a technikák. És az Usui Shiki Ryoho irányzatban (amit Magyarországon Usui vagy Tradicionális reiki néven hívnak a köznyelvben) a kezelést befejező, háromszori gerinclehúzás maradt, melyet Takata az idegek lesimítása néven említett.

2013. aug. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

levis56 köszönöm szépen a válaszod, és nem okoztál csalódást, értem én a kiegészitő kezelési módszereket is! Sőt azzal is tisztában vagyok, hogy ha valaki nem nyitott a reiki kezelésekre, hogyha valaki elutasitja, vagy akár az egyéni karma, akkor nem müködik, akkor felesleges időtöltés az egész…..

zavar mégis, hogyha beszélgetek valakivel/kikkel reiki kezelés témában a reakció rögtön az, hogy nem kér masszázst, vagy, majd ha masszázsra lesz szükségem szólok, és ez nem tetszik!

Lehet konzervativ a gondolkodásom, ugy gondolom felesleges a reikit összemosni bármilyen pótkezelésekkel, hiszen ha jól emlékszem azt is irtad, hogy „a reiki mindegy hogy tradícionális vagy sem az energia ugyan az ugyan azt a hatást éred el vele mint a reiki bármelyik ágával.” Ez igy van így igaz!! Ahogy leirtad.

Én ugy gondolom, hogy a reiki önmagában is eléri a célját, mintahogyan régen is, /ahogy USUI „megálmodta” / szerintem felesleges összemosni akár a hatás kedvéért is, valamilyenszinten „sérülhet” az igazi USUI féle reiki. /lehet tévedek!/

Ugyhogy engem zavar ez a vetkőzös reikis kezelés!!!

A másik ami szintén zavar, nagyon sok az „ál” reikis, sokan vannak fennt a neten akiknek a fotók /cigivel piával, csajok ölelgetésével adják ki magukat reiki mestereknek/ és a felvezetésük alapján ugy érzem közük /elsősorban pasik/ közük nincs a reikihez, ez is zavar,

De lehet nekem kéne rendet tenni a fejemben.

Köszönöm a válaszod!

2013. aug. 29. 02:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kliensnek jogában áll kérni a kezelőtől, hogy milyen formában kéri a reiki, ezt kezelőként tiszteletben kell tartanod. Ha te másképp reikizel, mint ahogy kérik, akkor vagy elfogadod, vagy nem vállalod a leendő kliensed.


Másrészt nincs semmilyen szigorú szabály annak tekintetében, hogy nem kombinálhatod a reikit mással. Sokan "összemossák"... ez szintén a Kezelő és a Páciens megállapodása, hogy ezt elfogadja-e vagy sem.


Én azt javaslom ne vedd szívedre mások dolgait, ne foglalkozz az "ál mesterekkel" vagy hogy Más mit, hogyan csinál, csak törődj a sajátoddal, törekedj a reikiben való fejlődésre. Ez az ami igazán számít.

2013. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket a válaszokat.
2013. aug. 31. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!