Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Be van nőve a körmöm mit...

Be van nőve a körmöm mit tegyek? Otthoni praktikák

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, hogy a legjobb módszer, ha megpróbálod "fölfeszegetni", vagyis inkább "kiszedni a szélét a bőr alól" a manikűr készletben található kis "lapát" alakú eszközzel. Nekem is be volt nőve, megműtötték, akkor mondták. A legjobb módszer, hogy elkerüld a benövést, hogy a körmöd tetejét teljesen egyenesre vágod le.

Régebben még adtak rá ilyen gyógyszertárban kevert, fekete, rossz szagú krémet, de sajnos már nem emlékszem a nevére.

2013. aug. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Silicea nevű homeopátiás szer is jó rá, de ez sajnos nem otthoni praktika. :D
2013. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ki kell szedni a benőtt részt, és alárakni vmit, hogy kint is maradjon. Ha nagyon el van gennyesedve, akkor meg sebészetre kell menni.

Ha csak kicsit gyulladt, akkor ebromyvin krémmel kend be, az vény nélküli.

2013. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ManiacGirl válasza:
Furdesnel felpuhul a borod a viztol, ezert szerintem utana huzd el a borodtol es vagd le a benott kormot es fertotlenitsd le utana a labujjad vagy a kezed(nem tudom neked hol van). Nekem mar 3x benott es ez mindig segitett. Kb. 1-2 hete is benott,mostanra mar be is gyogyult :)
2013. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De pont azért nem kellene levágni, mert akkor megint benő...

Azért nő be, mert szarul vágjátok. Nem szabad rövidre vágni a szélénél a körmöt!

2013. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Tegyél a benőtt lábad ujjára vizes vattát, arra egy nejlon darabot, majd a nejlon tetejére egy kis száraz ruhát. Éjszakára ezt befőttes gumival, - ne szorosan - rögzítsd!

Ez az un. dunszt-kötés! Ebben felpuhul a körömágya a bőr és a köröm is, sokkal jobban, mintha vízben áztatnád. A körmöt mindig egyenesen , az ujj hosszanti tengelyére merőlegesen kell vágni, vagyis a széleknél nem leívelni!

2013. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
van olyan is, hogy egyszerűen túl széles a köröm és újra és újra ez lesz, akkor érdemes megcsináltatni. nekem államiban eléggé elcseszték(valószínűleg pech), magán doki viszont szépen helyrehozta de jó drága volt.
2013. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ada Adrienn válasza:
Nekem az otthoni praktikák sajnos nem jöttek be. Spange is volt fent,de az sem használt csak a műtét hatott. :/
2013. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Madartejlight válasza:
A nagylábujjamnál én is hasonlóan szoktam járni de összeszorítom a fogam és kisollóval belevágok a benövés mellé és kitépem a benőtt részt nem sűrűn fordul elő hálistennek utána hagyom hadd vérezze ki magát és mire visszanő a körmöm addigra begyógyul a seb és akkor már lehet úgy vágni hogy ne alá nőjön.
2013. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!