Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tényleg hasznosak a gyógyteák?

Tényleg hasznosak a gyógyteák?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tényleg képesek egy betegség megszüntetésére önmagukban?

2013. aug. 23. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Én nem hiszek bennük.

Ha csak olyan kisebb betegségről is volt szó, mint egy torokfájás, nekem bizony nem segítenek, se a borsmenta tea, se a hársfatea, egyik sem.

Pattanásokra se volt jó a kamillatea, borogatásként használtam tiniként, gőzöltem néha vele az arcom, de semmi. Kutyusunk szemgyulladására se, pedig állítólag milyen hatásos ezekre... Peeerszeee.... :D :D

Galagonyateát is ittam, hogy ne legyen olyan gyors a szívverésem, egy lófas.t használt. Elkezdtem sportolni, helyrejött.

2013. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én gyomorfájásra használok gyógyteát + menstruációs fájdalmakra. Nekem használnak bár az ízük borzalaom...
2013. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sok gyógyteát használok, nekem beváltak. Kamilla gyomorbetegségekre, megfázásra hársfa és csipkebogyó, menstruációs fájdalmakra cickafarkfű.
2013. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pluszban amikor hetekig nem tudtam elaludni, citromfű teától tudtam :)
2013. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyógyteák nem úgy hatnak, mint pl. az antibiotikumok, szeded 7 napig és kész. Hosszú távon kell inni, betegségtől és súlyosságtól függően. Orvoshoz mindenképp el kell menni, mert csak úgy hasra ütésszerűen nem lehet mindenfélét összeinni, s nem árt, ha az orvossal is megbeszéled a gyógyteák fogyasztását. Olvass utána Szabó Gyuri bácsinak (vagy Maria Trebennek- ő már nem él), nagyon tudnak.
2013. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha így lenne, hogy képesek lennének megszüntetni egyes betegségeket, akkor az orvos nem gyógyszert írna fel, hanem gyógyteát. De ilyen nincs.
2013. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha így lenne, hogy képesek lennének megszüntetni egyes betegségeket, akkor az orvos nem gyógyszert írna fel, hanem gyógyteát. De ilyen nincs."


Pedig van. Nem állok le senkit meggyőzni, nem érdekem mások egészségével foglalkozni, de inkább kimegyek a mezőre gyűjteni vagy megveszem, ha mifelénk nem terem, minthogy kapkodjam befelé a kemikáliákat ész nélkül. Olvass csak utána. Külföldön, de már nálunk is egyre több orvos részesíti előnyben a gyógyfüveket, hacsak nem a gyógyszerlobbi áldozata. Vajon régen mivel gyógyították magukat az emberek? Költői kérdés, ne válaszolj rá.

2013. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!