Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nagylábujj törés! Vagy zúzódás...

Nagylábujj törés! Vagy zúzódás? Veled mit csináltak?

Figyelt kérdés
Tegnap rohantam át az udvaron keresztül a kertben és felbuktam a betonalapba. Nagyot estem,bőr nincs a karomon és a combomon. A lábujjam fájtattam már akkor is,de még nem volt vészes. Estére már nagyon belilult,bedagat,hajlítani nem tudom,sántítva járok. Ha megnyomom fáj,de nem vészes. Dokihoz menni nem merek. A leírtak alapján ha van tapasztalatod törés lehet vagy csak inkább zúzódás?
2013. aug. 25. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem lehet tudni,ezt csak röntgen tzdja megmondani. De a kezelés és a gyógyulás szempontjából szinte mindegy. Ha tört is nem gipszelik. A mellet lévő lábujjhoz kell ragtapasszal rögzíteni és kemény talpú cipőt kell hordani. Kenheted gyull.csökkentő - fájdalomcsillapító kenőccsel(pl,Voltaren,Dicéofenac),ha nagyon fáj vehetsz be fájdalomcsillapítót. A gyógyulási idő mindkét esetben 4-6 hét.
2013. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet, de ezt csak a doki tudja megállapítani. Én egyszer mezítláb mentem a szobában teljes erőből neki a fotel lábának, a kisujjam ütöttem be, ami kihajlott úgy derékszögbe, visszaraktam a helyére, estére nagyon bedagadt, belilult, borogattam és pihentettem, legalább 1 hétig nem tudtam menni a fájdalomtól, de magától rendbejött.
2013. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En eltortem a nagylabujjamat par eve.orvos,rontgen.kiderult 2helyen sikerult eltorni...semmit nem csinaltak vele,borogatni,pihentetni kellett,de pokolian fajt.meg jo,h nyaron tortent,mert cipot nem tudtam ra huzni...aztan rendbejott.sajna nem igazan tudom hajlitani azt au ujjamat. Vloszinuleg nem jol forrt ossze
2013. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Képzel én az ajtofelfaba vertem be a nagylábujjam. Bedagadt,meglilult,be tudtam hajtani de fájt. Doki mondta hogy csak megzuzodott. Jegelem pihentetem

:)

2016. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!