Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Érdemes bele vágnom a jógázásba?

Érdemes bele vágnom a jógázásba?

Figyelt kérdés
mostanában eléggé stresszes időszakot élek és úgy érzem hogy sehogy sem tudom levezetni a feszültséget.. ezért gondoltam a jógára hogy nem lenne olyan rossz ötlet ill. gerinc ferdülésem van és jártam régebben gyógytornára és felfedeztem hogy elég sok azonos mozdulatsor van benne szval ártani nem árthat gondolom... aki régebb óta jógázik mit tapasztalt eddig? nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre :)
2013. okt. 3. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is azt tapasztaltam, hogy a jóga és a gyógytorna között nagy a hasonlóság. A jógában talán több ideig kell kitartani mozdulatlanul egy-egy gyakorlatot. Illetve a gyógytorna, az csak torna. A jóga pedig sokkal több. Egy életmód, egy testi-szellemi energetikai megtisztulás, stb. stb.


Mivel a jógának nagyon sok hasznos hatása van, ezért én mindenki számára csak ajánlani tudom.

2013. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Igen, érdemes.:)

Én jógáztam néhány hónapig, anyagi és távolsági okai vannak, hogy abbahagytam. De nagyon hasznos volt és érdemes.

2013. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes, de szrintem a tai chi még jobb mindkettőre.
2013. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
semmi esetre sem ajanlom a jogazast! Inkabb gyogytorna vagy barmilyen torna de joga semmiképp! A joga ugyanis a hindu szertartas egy resze amivel hindu istenekkel kerulsz kapcsolatba illetve az o energiaikat hivod be magadba! A hindu vallasban eddig 330 millio istenseget szamoltak ossze! Mit tudsz roluk? Biztos hogy be akarod hivni oket magadba? En Jogaztam es utolag kiderult ezek mind demonok voltak!
2016. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én már 1 éve minden nap jógázom. Van, hogy 10-20 percet reggel, van hogy 1 órát. Mikor, mennyire van időm. Nekem ez a testmozgás a legjobb! Engem nagyon ki tud kapcsolni, hogy csak magamra figyelek, minden idegszálam befelé összpontosul. Az elején nagyon nehéz volt, hogy tényleg akkor igazán hasznos, ha kiürítem a tudatom, de megéri! Az elején kezdj tényleg nagyon gagyinak tűnő pózokkal, hidd el, azok is épp elég nehezek lesznek, ah helyesen tartod ki és lélegzel! Nekem ez annyiban életmód, hogy megtanultam kikapcsolni, lenyugodni, és teljesen megváltozott a kapcsolatom magammmal, a környezetemmel és úgy összességében a világgal :)

Csak ajánlani tudom! :)

2016. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!