Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Duplájára dagadt és folyamatos...

Duplájára dagadt és folyamatosan gennyes ujjra milyen vitamint, készítményt, gyógyszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Apukám hüvelykujja nem tudni mitől bedagad és igencsak aktívan gennyesedik (már-már "verejtékező"), próbáltunk már antibiotikumot, fertőtlenítjük folyamatosan, a paradicsom pakoláson is túl vagyunk... Hétfőn mindenképpen sebészetre megy, de én félek a hétvégétől (mégiscsak ez fontos testrész)!!!! Tudtok tanácsolni valamiféle hiper-szuper gyógyszert, vagy milyen típusú ételt egyen amiben a megfelelő vitamin benne van, vagy borogassa (most olvastam a vöröshagymáról is, de lehet az csak ártana)
2013. okt. 18. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne várja meg a hétfőt. Még ma menjen el a sebészetre, vagy utána az ügyeletre.

Valamitől gyulladt, gennyes, elfertőződhet, akár amputáció is lehet belőle.


Antibiotikumot hogyan próbáltátok, ha még nem látta orvos?

2013. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Párakötés. Kenje be valamivel (ha nincs otthon gyulladáscsökkentő kenőcs, valami testápoló is oké), arra ecetes gézlap, nejlon, és rögzítse. Legalább 12 órát legyen fent, majd cserélje, újabb 12 órára.

ÉS nem kellett volna eddig várni :(

2013. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már egyszer volt ilyen az ujja és abból maradt még meg a gyógyszer...

Nem kellett volna várni, én nagyon sajnálom, h nem oldotta meg, de ez a fránya munka...

2013. okt. 18. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
ne várjon hétföig, ha késön megy annál komolyabb kezelést fog igényelni, rossz esetben akár az ujját is elveszitheti. Még ma menejen vele orovoshoz. Ja és egy jótanács ezekröl a azöldséges dolgokról ne beszéljen az orvosnak, mert erre ugranak. Nekem Édesapám sebész és ö mindig azt mondja hogy a zöldség a húslevesbe való.
2013. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Munka ide, munka oda, ha elveszíti az ujját, lehet, hogy elveszti a munkáját is. Akkor menjen be az éjszakai/hétvégi ügyeletre. Bár ott fog ülni jó néhány órát, mire ellátják, de még mindig jobb, mintha levágnák az ujját.


Legutóbb mi volt a baja?

2013. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem fog zöldségelni a dokinál! :)


Legutóbb felírtak neki antibiutikumot és elküldték gócvizsgálatra...

Hetekig borzalmasan nézett ki a keze, aztán egyszercsak elmúlt.

2013. okt. 18. 11:09
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget, mindet áttanulmányozzuk anyuval és még ma megy az orvoshoz is (bár nekem az ecetes kötés is szimpatikus)!

Köszönöm mégegyszer!

2013. okt. 18. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:
És máskor ne használjátok nyakra-főre a megmaradt antibiotikumot.
2013. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!