Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan mulasszam el a derékfáj...

Hogyan mulasszam el a derékfájást?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és egy évig szinte minden egyes nap 8-10 cm-es magassarkúkban jártam...idén ősszel viszont azt vettem észre, hogy a derekamba hol tompán hol élesen fájdalom nyílalt. Úgy gondoltam túl fiatal vagyok még a derékfájáshoz úgyhogy megrémültem. Egy ideig lemondtam a magassarkúkról, elmúlt a fájdalom, majd ismét előjött. Nem állandó jellegű, alkalmanként fáj csak. a kérdésem az, hogy mégis milyen gyógymód van erre?

2013. okt. 28. 21:41
 1/4 gömbicica ***** válasza:

gondold végig, hogy milyen természetellenes helyzetet erőszakolsz rá a testedre.

A gerinced, csipőd, lábfejed ne csodálkozz ha kikészül.

nem láttál még olyan fotókat, amin a csinos (?) celebek lába véletlenül kikandikál a drága ruhák alól? bütykös rusnya, gusztustalan.

A gerinc ugyan igy megsinyli ezt a ráerőszakolt pózt.

Ne járj magas sarku cipőbe. nem mondom, hogy járj papucsba, nagyon csinos cipők vannak 8-10 cm-es nél kisebb sarokkal.

erre gyógymód a fejedben van!!!! hagyd el az ilyen magassarkut!

2013. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gerinctréning, pilates vagy jóga segíthet (tapasztalat). Illetve lehet, hogy kopásod van (ha ugyanoda nyilal). Nekem is van kb 19 éves korom óta.
2013. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két dolgot lehet és kell tenni. Egyrészt kerülni kell a hát és a gerinctájék felesleges, rossz terhelését. Ide tartozik a torz cipők elkerülése, de még inkább a sok ülés kerülése is. Ha ülőmunkát vagy kénytelen végezni, akkor nagyon fontos a derekat és a hátat megfelelően tartó, ergonomikus szék, de ebből is rendszeresen fel kell állni (legalább óránként 10 percre, és kell egy kicsit mozogni, nyújtózni.) A másik ezzel egyenrangúan fontos dolog az érintett szakaszok izomzatának megerősítése. Most hosszadalmas és nehézkes lenne, ha leírnám, de van pár alapvető, otthon is egyszerűen elvégezhető tornagyakorlat, ami erősíti a hát és a derék izmait, sőt terápiaként is szolgál fájdalom esetén. Próbálj ilyen gyakorlatokat keresni a neten vagy könyvben!


Nem kell megijedni, elég jól kezelhető, és karbantartható problémáról van szó, de folyamatos odafigyelést igényel. Magadon is figyeld meg, hogy mikor, mitől, miért fáj inkább, figyelj oda a kisebb jelzésekre, mielőtt elhatalmasodna a fájdalom. Ha mindent jól csinálsz, teljesen panaszmentessé válhat a dolog, ha meg nem, súlyos gyötrelemként fog rádrakódni.

2013. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!:)
2013. okt. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!