Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Antibiotikumra szabad alkoholt...

Hegyi kérdése:

Antibiotikumra szabad alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Kedden voltam a háziorvosomnál mert fel volt dagagva a mandulám. Felírt nekem antibiotikumot (semicillin 500mg) 3x1 nap és szerdán este már nem fáj a torkom semmi bajom nincs. Pénteken mennék egy buliba ahol szeretnék inni de nem igazan tudom, hogy szabad-e a? A betegtájékoztatón nem talaltam semmit szabad-e vagy sem. Ha Nem szedném aznap az antibiotikumot akkor lehet bajom tőle?

2013. nov. 7. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumos kezelést ne szakítsd meg mert hatástalan lesz. Egyébként nyugodtan ihatsz mellette, csak ne túl sokat.
2013. nov. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

szia :)

jártam már hasonló cipőben.:D de ha a papírján nincsen akkor szerintem nyugodtan (én megtettem és nem lett tőle bajom) állítólag a hatása csökken, de mindenképpen szedd végig! és csak mértékkel és óvatosan igyál ! :D

2013. nov. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha beteg a szervezeted eleve nem jó ötlet még ráterhelni. szóval szerintem csak, ha nagyon muszáj :D
2013. nov. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot tilos abbahagyni, mert később bajod lehet belőle, alkoholt addig el kell hagyni. Igyál a buliban gyümölcsitalt, alkoholmentes koktélt, pia nélkül is lehet jó a hangulat.


[link]

[link]

2013. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :)
2013. nov. 7. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!