Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A chi milyen szintig fejleszth...

A chi milyen szintig fejleszthető?

Figyelt kérdés
Kung-fura járok régóta,és sokszor van légzőgyakorlat. Egy ideje(fél év)észrevettem,hogy tudom magamban minimálisan irányítani a chi-t. Fel tudom melegíteni picit a kezem,annyira hogy ha máshoz hozzáérintem,ö is megérzi a különbséget. Meddig lehetne ezt fejleszteni szerintetek?
2009. nov. 19. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Óh, végre egy Kung-Fu-s! :)

Én is Kung-Fu-zom, jó ideje (Shaolin).:):) Véleményem szerint, bármeddig fejleszthető, ésszerű határokon belül. Én abból indulok ki, amit a mesterem mondott még régen: "Nincs olyan ember, aki a Kung-Fu-t minden ízében tudná, ismerné és tökéletesen csinálná." Még a legnagyobb mestereknek is van mit tanulni. Tehát a chi-det is minimum olyan szintre tudok "fejleszteni", mint amennyire a legjobb mesterek, de a Kung-Fu-ban (többek közt) az a jó, hogy bárkinél lehetsz jobb, bármiben.

Szóval, egy szó, mint száz: szerintem a határ a csillagos ég.

2009. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végre találkoztam ezen a honlapon egy értelmes emberrel :) Láttam egy videot egy shaolin mestertől aki képes volt rá,hogy annyira felmelegítette a kezét,hogy ha hozzáért valakihez,akkor az egyből elugrott,mert olyan forró volt a keze :D Azt hiszem jó sokat kell még gyakorolni addig,mire valaki ide képes lenne elérni :) Ám köszi a választ ;)
2009. nov. 19. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!