Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Aktív faszenet használjátok?...

Aktív faszenet használjátok? Személyes tapasztalataitok milyenek? Méregtelenít? Hol vettétek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Használom. Nem vettem, raktam egy tüzet és ott maradt az alján. Elsősorban hasmenéskor szoktam.
2013. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden patikában lehet kapni.
2013. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy hívják, hogy széntabletta. De, ha hasmenésed van, akkor az ENTEROL kapszula még jobb. Kisgyereknek pedig szokták felírni a Smecta port is, de mindenkinek jobb az Enterol, szerintem.
2013. nov. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Nagyon örülök, hogy az első hozzászóló otthon, magának elkészítette a faszenet, én is gondolkodtam ezen a megoldáson, de aztán elmaradt a megvalósítás. Olvastam valahol azt, hogy egy illetőnek négyszeri próbálkozás után sem sikerült megcsinálni és ez nem dobott fel.


Tudom, hogy széntablettát lehet kapni a gyógyszertárakban. Állítólag sok gyógyszertári széntabletta nem faszén, hanem állati csontból van. Bár vannak, akik szerint az utóbbi a jobb.


Valami ilyesmire gondoltam, hogy talán jó lenne: [link]


Hasfogásra nincs szükségem, hanem azt olvastam, hogy nagyon jól méregtelenít, arra gondoltam, hogy ezzel a céllal esetleg kipróbálnám.


Jó lenne, ha valaki tudna írni azzal kapcsolatban saját tapasztalatot, hogy használta-e méregtelenítésre és ha igen, mennyi ideig alkalmazta, mennyit szedett naponta.


Itt egy leírás a faszén kúráról:

[link]


Vegyesek a vélemények.

2013. nov. 25. 08:09
 5/9 A kérdező kommentje:

Itt is található egy leírás, szerintem érdekes:

[link]

2013. nov. 25. 08:13
 6/9 anonim ***** válasza:

A patikában kapható nem jó, illetve nem olyan jó!

Az első volt okos, egyébként ha neten beütöd, leírja, hogy otthon hogyan és miből lehet készíteni. Használni még nem használtam, de foglalkoztat a dolog.

2013. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Állítólag sok gyógyszertári széntabletta nem faszén, hanem állati csontból van." ... és ezt nagyon jól tudod. :)


Csak vigyázni kell, mert a faszén nemcsak a káros anyagokat szívja magába, hanem gyakorlatilag mindent.

2013. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Róóz Peter válasza:

Házi előállítás nehézkes lehet:


Az aktív vagy orvosi szén speciálisan elszenesített növényi részekből áll: szénvázát rengeteg pórus járja át, ezért rendkívül nagy az úgynevezett aktív felülete.

Ahhoz, hogy faszenet lehessen előállítani, a fát oxigénmentes közegben nagyon magas hőmérsékleten agyag- vagy fémtartályokban kell hevíteni. Ami megmarad, nem más mint tiszta szén, illetve azok az ásványi anyagok, amiket a fa valaha tartalmazott.


Az így előkészített faszenet ezután 800-100 oC fok hőmérsékleten vízzel reagáltatva a széntartalom egy része szén-monoxiddá és hidrogéngázzá alakulva távozik: így keletkeznek a lyukacsos szerkezetet adó pórusok.


Az aktív szenet egy lépésben is elő lehet állítani: az úgynevezett kémiai aktiválást alacsonyabb hőmérsékleten, 300-600 oC fokon végzik, vízelvonó és oxidáló

2013. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az újabb hozzászólásokat is!
2013. nov. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!