Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Torokgyulladáshoz hasonló,...

Torokgyulladáshoz hasonló, náthás tüneteim vannak. Nyelni szinte alig tudok. Van olyan ital ami megnyugtatja ilyenkor a torkot?

Figyelt kérdés
Az orrom folyamatosan fújom, elkezdtem hurutosan köhögni. Természetesen orvosnál már voltam, szedem az általa felírt gyógyszereket, de olyan házi praktikára (pl. tea fajta vagy bármi más) lenne szükségem, ami megnyugtatja a torkom. Sima filteres, meleg gyümölcsteát ittam eddig, de olyan érzés mintha még szárazabbá tenné a torkom. Minden ötletet megköszönök, mert ez lassan már kibírhatatlan!
2014. ápr. 8. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A torokgyulladáson nem nagyon segít a tea, ez a betegség kiszáradt torok érzetét kelti, és akármennyit iszol, nem múlik el. Attól még persze igyál, mert azt amúgy is kell. Nekem a Strepsils használ, de annak is kell két nap, és mikor már jobb, akkor is szedd még vagy két napig. Antibiotikumot kaptál? Maradj otthon, pihenj, ne beszélj, a gyógyuláshoz idő kell, azt a két-három napot rá kell szánni. Általános fájdalomcsillapítót bevehetsz rá, ami van otthon.
2014. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, igen tulajdonképpen a folyadékpótlás miatt iszom ilyen sokat (meg azért mert melegen tartja a torkom) de ettől a száraz érzéstől kezd egyre elviselhetetlenebbé válni. Antibiotikumot kaptam, azt szedem bár még csak ma voltam orvosnál így sok ideje nem volt hatni. Sajnos nekem a strepsils nem szokott segíteni, Flector port iszom, az elég jól javít, csakhát nem tart sokáig, és nem ihatok belőle akármennyit (max. 3-4szer naponta)ezért gondoltam valami itthoni megoldásra, esetleg kamillatea vagy mézes tej? ezeket még nem próbáltam, ritkán vagyok ennyire beteg
2014. ápr. 8. 23:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz a mézes meleg tejjel, mert az jólesik, de hosszú leginkább az idő és az antibiotikum hoz megoldást. A Strepsilsen kívül (abból van forte is) még a Septofortot szoktam venni. Meg van olyan szopogatós is, ami egyúttal el is zsibbaszt, de azt legfeljebb holnap tudsz venni.
2014. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen utánanézek. Remélem az antibiotikum tényleg hat. Azi Sandoz-t írt fel az orvos ami 3x500 mg-os tablettákat tartalmaz, amiből napi egyet kell bevennem. 3 nap elég lesz a gyógyulásra? már 5 napja beteg vagyok, azóta pedig csak romlott a helyzet.
2014. ápr. 8. 23:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is éppen a hurutos köhögésnél tartok, csak én már jövök ki belőle. Én most próbáltam ki elöször a Mebucain Mintet. Van benne lidokain (szerintem az előző hozzászóló is erre gondolt) Nagyon jól zsibbaszt és fertőtlenít! Nekem nem száradt ki tőle a torkom! Kb. 1700ft. Jobbulást!
2014. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jaj de jó, Köszönöm szépen, utána nézek ennek is!
2014. ápr. 9. 00:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a Tantum Verde vált be. Jobbulást.
2014. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tantum Verde Forte spray. Közvetlenül a torokra kell fújni, kicsit elzsibbasztja, megnyugtatja a torkot, lehúzza a gyulladást. 1500 Ft, de nekem bevált. Napi 5-6 x fújtam 2 fújárt a torkomra. Mentolos ízű. A gégész orvos ajánlotta.
2014. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!