Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Aszpirin maszk arcbőrre? Elég...

Aszpirin maszk arcbőrre? Elég hozzá a víz? Használja vki? Milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés

A "receptje" csak annyi, hogy az összetört Aspirint vízben oldjuk fel. Ezt kell felkenni a bőrre hámlasztáshoz.

De mivel ez a BHA-sav (acetilszalicilsav) zsírban oldódó sav, és a sejtek belsejében hámlaszt, hogy lehet elég, ha csak vízben oldjuk fel? Nem kellene bele vmi zsír vagy olaj alapú dolog is? Max. mézet szoktak még írni hozzá, elég sok helyen megnéztem neten, külföldi oldalakon is, igazából csak a víz a jellemző, de nem értem, így hogyan tud hatni a hatóanyag.



2014. ápr. 11. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jézusom:D Ezt ki találta ki?

Mondok jobbat: Bemész szépen a patikába, és kérsz egy üveg 2 %-os szalicilsavat. Ennyi:D Azt kenheted a bőrödre. Bár lehet receptköteles, de bármelyik doki felírhatja (háziorvos is).

2014. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem receptköteles, megnéztem.
2014. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az Aspirin hatóanyaga az acetilszalicilsav, felesleges mást megvenni, sok-sok éve használják hámlasztóként.

Egyébként ha patikai szalicilsaval lenne, az is ugyanúgy zsírban oldódik, ugyanez lenne a kérdésem, hogy mivel kell felvinni.


A kérdésem pedig nem arra vonatkozott, hogy mit vegyek helyette. Értő olvasás, általános iskola.

Komolyan nem értem, minek jön ide, vagyis minek kattint a "válasz" gombra az, aki nem a kérdésre válaszol.

Trollkodni menj a humor kategóriába légy szíves.


Aki tud válaszolni, annak ez nyilván nem szól, szóval köszönöm, ha valaki érdemi választ ad!

2014. ápr. 11. 16:44
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ha ennyire vérprofi vagy, írd csak be a google-ba, hogy aszpirin maszk, meg fogsz lepődni.
2014. ápr. 11. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom miért kell egy teljesen normális válasz miatt ennyire kiakadni.

A bőrre SZALICILSAVAT szoktak használni, ami egyébként alkoholban igen jól oldódik. Meg fogsz lepődni, de a "spiritus salicylatus FoNo VII.", ami kifejezetten BŐRGYÓGYÁSZATI célokra használt szer, éppen a szalicilsav alkoholos oldata, tehát mindenféle macera és oldószer hozzáadása nélkül használható a bőrre.

530 forint egy üveg, tehát azt hiszem, nincs valami brutális ára.

Ráadásul éppen olyan koncentrációban tartalmazza a szalicilsavat, amilyenben kell.


Nem értem, hogy ha van egy ilyen előre elkészített, még csak nem is drága készítmény, miért kellene otthon barkácsolni.


Ja, és a kedvedért rákerestem: azt írja, 2-3 szem aspirin és ugyanannyi csepp víz...

Egy aspirin 500 mg hatóanyagot tartalmaz. Tehát a "maszk" 1000-1500 mg hatóanyagot tartalmaz néhány ml folyadékban. Kicsit töménynek hangzik, nem?

Nyilván ilyen koncentrációban használva már elég annyi is, amennyi feloldódik a vízben, hiszen nem teljesen oldhatatlan, csak rosszul oldódik benne.


A hámlasztáshoz pedig 2%-os koncentráció elég, azaz 100 g készítményben van 2 g anyag...


Mint mondtam, egy 50 g-os FoNo-s készítmény 500 forint körül van, és azért 50 mg egy jó ideig elég, mivel csak egy kicsit raksz vattára és áttörlöd vele az arcod.


Ezzel szemben az aspirin maszkhoz 2-3 tabletta kell, amiből ha jól sejtem, egyetlen adag cucc jön ki.


Azt is megjegyzem úgy mellékesen, hogy a sejtek belsejében nem lehet hámlasztani. A hámlasztás szó azt jelenti, hogy a bőr felső elhalt sejtekből álló rétegét eltávolítjuk valamilyen módszerrel.

2014. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy ha pár ml folyadékba beleteszed az 1500 mg hatóanyagot, akkor olyan kevés oldódik fel a vízben, hogy végül is jó eséllyel nem lesz töményebb, mint a patikában kapható cucc.
2014. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért akadtam ki, és akadok ki minden kérdésnél, mert eléggé körbejártam már a témát, és elég konkrét kérdést tettem fel, de a válaszod nem arra vonatkozott.


Nos, azt is megnéztem, amit te mondasz, valóban nem drága dolog. Rendszeresen olvasom a krémmániát, mások tapasztalatait. Bár az nem szentírás, de okos ember mások hibáiból is tanul.


Az Aspirin maszknak többnyire 5 csillagos értékelései vannak, esküsznek rá, évek óta használják hatékonyan.

Elolvastam, másoknak hogyan vált be az általad ajánlott dolog.Van, aki horrornak nevezi. Más bűncselekménynek az arcbőr ellen. Darabokban hullik tőle a bőr.

De olvasgasd te is. Lehet, hogy én ezt kihagynám inkább...


Aspirin:

[link]


Naturland:


[link]

2014. ápr. 12. 11:35
 8/12 A kérdező kommentje:

Még jobban megnéztem, összetevői között első helyen szerepel az alkohol.

Nem is értem, akinek problémás a bőre, hogyan mer alkoholt kenni magára? a bőr legnagyobb ellensége.

Zsíros bőr esetén ennél nincs rosszabb.

2014. ápr. 12. 11:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó, akkor kenjél magadra Aspirint. A választ megadtam, de leírom még egyszer:

Vízben rosszul oldódik, de azért valamennyire oldódik. Így ha 2-3 szem gyógyszert, azaz 1000-1500 mg hatóanyagot beleraksz pár csepp vízben, akkor annyi hatóanyag azért ki fog oldódni, hogy vmi hatása legyen.

Bár nem értem, hogy mi a francnak kérdezed meg, hogy kell-e még hozzá vmi, ha alaposan utánanéztél és sehol nem írnak más összetevőt, mégis használ nekik.....

2014. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy meg az Aspirin kemény 7 vélemény alapján 4,5-es, a szalicilsav meg 24 vélemény alapján 4-es...

Szóval olyan nagy különbség jó eséllyel nincsen.

2014. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!