Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Haho.! Segitenetek? Nem...

Haho.! Segitenetek? Nem vagyok fejfajos de tegnap este ota faj a fejem lehdt front erzekeny lettem vagy migrenes? Tippek fejfajas ellen?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 13:32
 1/4 csabika1971 ***** válasza:

Front érzékeny lennél már tudnál róla.

Két jellemzően lehetséges ok van általában a fejfájásra, a vérnyomás túl alacsony vagy éppen magas.

Gyógymód? Igyál egy kávét ha attól jobb, akkor leesett a vérnyomásod. Ha jobban fáj, akkor pedig magas volt.

Ha nem a vérnyomás a ludas, akkor viszont érdemes kivizsgáltatni.

De ha vérnyomás, és rendszeresen visszatérő vendéggé válik, akkor is érdemes kikérni az orvos véleményét.

2014. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lány vagy?

Ha igen, akkor köze lehet a havi ciklusodhoz is. Sok nőnél a ciklust megelőző héten már fáj a feje, ami az ösztrogén csökkenésével magyarázható.


Okozhatja stressz is. Vagy kialvatlanság. Frontra bármikor érzékennyé válhatsz.


A hirtelen kávé ivás nem feltétlenül jó ötlet, mert ha magas vérnyomás miatt fáj, csak nagyobb bajt tudsz okozni magadnak.


Egyébként ha nem szeretnél gyógyszert bevenni, akkor hideg vizes ruhával borogasd a halántékod és a tarkód. Nekem szokott segíteni egy mentás masszázsolaj is.


Ittál elég folyadékot? A fej könnyen megfájdul dehidratáltság esetén.

2014. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fejfájásnak nagyon sok oka lehet. Első válaszoló javaslatát támogatva én is a kávét javaslom, de csak "szimpla" mennyiségben és csavarj hozzá egy fél citromot. Nem olyan jó, de hatásos lehet, ha csak értágításra és enyhe savanyításra van szükség. Hatásos lehet a nagyobb adag szódavíz (szénsavval dúsított ásványvíz) az értágító hatása miatt. Ha gyógyszeresen is be akarsz avatkozni, akkor enyhe, tompa fájás esetén 1 szem aszpirin agy kalmopirin is jó, ha lüktetve fáj, akkor csak kifejezett fejfájás elleni szer: antineuralgica, algopirin és hasonlók. Néha segít a forró fürdő vagy zuhany (ha értágításra van szükség).
2014. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom.:) Migren esetleg?
2014. nov. 11. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!