Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehet a cinket túladagolni?

Lehet a cinket túladagolni?

Figyelt kérdés

Nem nő a hajam rendesen. Vettem cinket. Volt 15mg-os meg 30mg-os. A 30mg-osat vettem meg. Mind a kettőre az volt írva max napi 1 tabletta. Na de így is akkor a 15-höz képest a 30-as a duplája.

Szóval a kérdés az lenne, hogy gáz lenne-e ha napi 2 tablettát vennék be? Mi van ha túl sok cinket veszek be? Van mellékhatása?



2015. jan. 6. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent lehet !
2015. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cinknél ha 15mg-ot szedsz, annak az RDA értéke 150%, 30-nak 300%.

Én annak a híve vagyok, hogy az RDA-t nem érdemes nagyon túllépni. Ezek szintetikus vitaminok, elméletileg azonos a természetbenivel, gyakorlatilag nem.

40mg felett előfordul rossz szájíz, véres széklet állandó 100 körül, hányinger. 15 mg ideális szerintem, eleve életkor szerint 1-14mg az ajánlott és itt még nem kalkuláltuk bele, hogy esetleg élelemben is van, amit megeszel.

2015. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Túl lehet adagolni, de mellékhatások csak 100-150mg felett jelentkeznek.
2015. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!