Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha aszpirint szedek 2 napja...

Ha aszpirint szedek 2 napja és ma otthon felejtettem de a suliba vettem észre hogy van a táskámba panadol, azt ugyanúgy bevehetem ha fáj a fejem? Nem lesz gáz ha az aszpirin mellett beveszek egy másikat?

Figyelt kérdés
lázas is voltam meg ég az egész arcom. Muszáj bevegyek valamit. és aszpirin helyett panadol van nálam. ha jól tudom az egyikben paracetamol van a másikban meg acetilszalicilsav.
2015. febr. 5. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem beveheted. Viszont én aspirin helyett inkább az ibuprofen (algoflex, nurofen) tartalmú láz, fájdalom és gyulladáscsökkentőt javasolnám.
2015. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én se ezt akartam csak anya ilyet vett. Köszönöm a választ :)
2015. febr. 5. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Megfázásra sok szempontból jobb az aszpirin, mint a paracetamol. Az aszpirinnek enyhe virusellenes hatását is kimutatták, ami megfázás esetén hasznos.


Ha lázas vagy, fáj a fejed, szedheted mindkettőt, csak ne egyszerre szedd be őket, legalább 4-6 óra teljen el a különböző gyógyszerek bevétele között.

2015. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegy, mert az aszpirin a gyomrot teszi tönkre, akár gyomorfekélyt is okozhat. A paracetamol meg májkárosodást!
2015. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!