Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha felteszem OLX vagy JOFOGÁSr...

Ha felteszem OLX vagy JOFOGÁSra apám régi szakadt székét mint biorezonancia széket 200 000 Ft-ért azért megbüntethetnek ha nem rezeg?

Figyelt kérdés
gondoltam csinálok egy kis pénzt :D sok idős embert előbb-utóbb úgyis átveri valaki sajnos, szóval akkor legalább ne a nagy cégekhez áramoljon a pénz

2015. febr. 17. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:
azt szeretném kérdezni van-e jogi háttere ennek.
2015. febr. 17. 20:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem: "megbüntethetnek ha nem rezeg"

Ezért igen: "sok idős embert előbb-utóbb úgyis átveri valaki sajnos, szóval akkor legalább ne a nagy cégekhez áramoljon a pénz"

A szándék!

Kedves ember lehetsz, szép lelkivilággal.

2015. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egyik rokonomat is átverték, gondoltam felrakom poénból azt a rozoga széket, de belegondoltam mi lenne ha valaki tényleg jelentkezne érte...
2015. febr. 17. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, normális ember, mielőtt kiad 200 ezer ft-ot, csak kipróbálja előtte a személyes átvételnél.

És igen, megbüntethetnek, de nem azért, mert nem rezeg, hanem azért, mert meg akarod vezetni a másik embert.

2015. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jah értem :D de nem adnám el egyébként. különben meg tömegesen folynak ezek az átverések, nagyon durva.


poénból felraktam oszt röhögtünk rajta egy jót :D nem adom el

2015. febr. 17. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Átveréshez pofa kell és ész...

Pofa az van hozzá, ész nincs, ha lenne, nem itt tennél fel ilyen kérdést.

Szándékos átverésnek, csalásnak lehetnek következményei, ahhoz nem vagy elég okos, hogy következmények nélkül megúszd.

2015. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És ha minden igaz, most is fent van 135 ezer ft-ért. 20:00-kor kérdeztél, 20:11-kor került fel.


Az lehet, hogy tömegesen mennek a becsapások, de mostanában az ellen is kezdenek fellépni, s az, hogy pl. más is lop, Téged nem mentesít a törvény betartása alól.

Amennyiben mégis eladnád, a vevő - miután nem változott semmit az állapota - feljelenthet a fogyasztóvédelemnél (vagy a rendőrségen csalásért). A vevő könnyen be tudja bizonyítani, hogy nem javult az állapota, nem hatásos a szék, mert idős emberek rengeteg orvosi papírral rendelkeznek - s ha fél év múlva ugyanott tartanak vagy rosszabb az állapota, akkor bizony Ő be tudja bizonyítani, hogy nem javult az állapota Te viszont nem tudod bebizonyítani, hogy hatásos... szóval én a helyedben nem játszanék a tűzzel, hanem levenném a hirdetést és inkább tisztességes úton próbálnék pénzt szerezni.

2015. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mondom nem adom el (nem is szorulok rá különösebben) nem tudnék tükörbe nézni, de belegondoltam mi lenne ha nem lenne lelkiismeretem, akkor milyen kőgazdag lehetnék :D
2015. febr. 18. 12:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod - nem lennél kőgazdag... vagy ha mégis, akkor járhatnál félve az utcán hazafelé...

1. 8.ik éve adok el az interneten, ezen már én is gondolkodtam, hogy mindenféle gagyi, hamis X márkás termékekkel hogy palizzák át az embereket - és MEGVESZIK! a replikát is :-( csakhogy - előbb utóbb kiderül a turpisság - hosszútávon nem működik a becstelenség, mert:

2.- tudok nem egy olyan esetről, ahol az elkeseredett vevő az eladó lakcímének ismeretében saját maga rendezte le a vitás ügyet az eladóval.

Én pl. szeretek nyugodtan aludni :-)))

Van olyan ismerősöm, aki kőgazdag, de az összes ember, akivel beszéltem róla, azt kívánja, hogy egyszer egy sötét utcában verje porrá valaki... mert olyan szemét az emberekkel, kihasználja őket... Ezt szeretnéd Te is?

2015. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!