Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Alexander technika vagy...

Alexander technika vagy scroth terápia?

Figyelt kérdés
Melyik hatásosabb gerincferdülésre ?

2015. márc. 21. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp az utóbbi. az alexander technika nagyon gyengéd, lassan működő dolog. szerintem csak apróbb korrekciókra hivatott.
2015. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat :)

Tapasztalat?

2015. márc. 21. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:

van gerincferdülésem nekem is, és gyógytornás tapasztalatom elég sok van, bár a scroth-ról csak olvastam, de szeretném kipróbálni. alexander technika bemutató gyakorlóórán voltam, elég sokat meséltek róla, próbáltuk is. szerintem jó, de csak kiegészítésnek. képtelenségnek tartom, hogy attól rendbejöjjön rövid időn belül a gerincoszlop, ráadásul állandó önfegyelem kell hozzá, végig figyelned kéne a testtartásodra a nap folyamán.

a scroth terápia viszont gyorsabb, mint egy sima gyógytorna. ahogy én látom, sztem a leggyorsabb módszer lehet (olvasmányaim alapján)

2015. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat , én is tervezem a Scroth terápiát remélhetőleg az tud rajtam segíteni .

Te mellette mit csinálsz ?

illet milyen fokú ,javult már a görbületed?

2015. márc. 22. 14:55
 5/6 anonim válasza:

Egy kis kiigazítás

Az Alexander technika nem korrigál, hanem megtanítja, mik azok a káros szokások, amivel ártasz magadnak (ami talán a gerincferdülésed okozója is volt) és hogyan tudod eldobni azokat. Nem kell egész nap a tartásodra figyelni (nem tartást tanít). Irányokban kell gondolkodnod. Körülbelül annyit kell vele foglalkoznod, mint a légzéssel. Egész nap csinálod, de nem veszi el a figyelmedet mástól. Ha megtanulod a technikát, jobban tudod alkalmazni akár a schroth módszert is. Volt egy nagy kutatás 2008-ban, ahol megfigyelhető volt, akik a gyógytorna mellett megismerkedtek az Alexander technikával, sokkal hatékonyabban tudták alkalmazni, még azok is, akik csak 6 foglalkozáson vettek részt.

[link]

Remélem segítettem! :)

2015. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mindenképp kell egy jó fizikum, izom, hiányában ugyanis nncs mit nyújtani.

Tehát kemény edzés kell. Mivel kezdőként nem érzed, hogy melyik edzés melyik izmot fejleszti, ezért edzél válaztékosan.

street workout, trx, fegyencedzés, fitness terem

2015. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!