Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gyógynövényeknek most van...

A gyógynövényeknek most van mellékhatása vagy nincs?

Figyelt kérdés

Mindig azt szoktam hallani, hogy a gyógynövényeknek, pontosabban az azokból készült szereknek nincs mellékhatásuk, mert ha lenne, akkor a növény is elpusztulna.


Lehet, hogy a hatás, mellékhatás értelmezésében nem tiszta valami, de léteznek olyan növények, amiknek a fogyasztása az emberi szervezetre nézve mérgező, pl: bürök. Továbbá vannak olyan gyógynövények, amik nem mindenkinek ajánlottak, nem minden esetben, és csak mértékkel fogyszthatók.


Most akkor hogy van ez? Nem értem.


2015. ápr. 8. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak a gyógynövényeknek is mellékhatásaik. Ezek főleg túlzott fogyasztás mellett jelentkezhetnek. A bürököt viszont ne keverjük a gyógynövények közé, a bürök erősen mérgező bénulást okoz, nem gyógynövény.
2015. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mindig azt szoktam hallani, hogy a gyógynövényeknek, pontosabban az azokból készült szereknek nincs mellékhatásuk, mert ha lenne, akkor a növény is elpusztulna."


Ha belegondolsz, ha lenne ilyen összefüggés, akkor a gyilkos galóca sem maradhatna életben. :-)

2015. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet mellékhatásuk, és van is.
2015. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen van mellékhatásuk a gyógynövényeknek, sőt, mivel nem tiszta az adott hatóanyag, ezért még több is lehetséges, mint pl. egy gyógynövényből készült gyógyszernek.


Nagyon sok növényi vagy természetes eredetű gyógyszer van, pl csak a digitalist (szívgyógyszer) vagy a koleszterincsökkentő statinokat említeném.


A homeopátia az, aminek nincsen mellékhatása, ez igaz is, csak a probléma az, hogy hatása sincsen.

2015. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!