Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehet az ember szerveze...

Hogyan lehet az ember szervezetéből a kihajtott vizet visszapótolni sejtszinten is?

Figyelt kérdés

#sejt #vizvisszapótlás
2015. máj. 30. 17:13
1 2
 1/11 Yolo2 ***** válasza:
Igyál sok vizet!
2015. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ de nem ez sajnos nem ilyen egyszerű, a kihajtott viz nem tér vissza a sejtekbe hiába iszol akár több litert is

Amennyiben egyszer a sejtből kipumpálódik a viz kérdéses, hogy vissza is lehet e azt pótolni valahogy

2015. máj. 30. 17:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te olvasgass pár biológia könyvet, ajánlom az ozmózis részt.
2015. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi azt hiszem valami ilyesmiről van szó!
2015. máj. 30. 19:58
 5/11 Yolo2 ***** válasza:
De, visszatér a sejtekbe és a #3-mas válaszadó is erről beszélt csak idegen szóval. Létezik olyan dolog, hogy izoozmózis, ami annyit tesz, hogy a testfolyadékokban ozmotikus koncentráció állandó legyen. Ez annyit tesz, hogy a véred, a sejtnedveid és a szövetnedveid között állandó a víztranszfer. Ha a véred ozmotikus koncentrációja nő (kevesebb lesz a víztartalma arányaiban) akkor először a szövetnedvekből szivárog víz a vérbe, majd ha ez nem elég akkor a sejten belüli állományból is. Ez ugyanakkor visszafelé is működik. Ha a véred ozmotikus koncentrációja csökken (megnő a víztartalma), akkor víz áramlik a szövetnedvekbe, majd a sejten belüli állományba is. Persze ezzel egyidőben megindul a fokozott vizelet kiválasztás is, tehát nem azt jelenti, hogy ha fél liter vízzel többet iszol meg akkor az a fél liter a szöveteidben és a sejtjeidben köt ki. Azonban ha komolyabb szomjazás után (értsd. már a sejten belüli térben is jelentős vízvesztés áll fenn), akkor megnövelt folyadékbevitellel ez az egyensúly magától helyreáll. (Ez azonban már nagyon súlyos kiszáradásnak számít.)
2015. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nemtudom én azt látom, hogy az izmaim és a bőröm közül ment ki a viz, tehát jóval csontosabb a kezem mint előtte és jóval csontosabb a lábam is ahol előtte nem látszódott a csont

Úgy néz ki a kezem mintha ki lennék száradva, korábban legalább is csak akkor volt csontos a kezem ha ki voltam száradva vagy le voltam fogyva, most meg állandóan csontos és nem pótlódik az onnan elvesztett viz semmilyen módon

Tehát itt nem csak az izomról van szó hanem az alapvető testvizről

Nemtudom mi van akkor ha a sejtjeim szétszakadtak és nem képesek már felvenni vizet ilyen verzió nincs?

2015. jún. 1. 02:28
 7/11 A kérdező kommentje:
és ha a szövetekbe visszapótlódik a viz ahogy irjátok akkor miért csontos a kezem és a lábam még mindig amikor alapvetőleg nem volt az?
2015. jún. 1. 02:31
 8/11 Yolo2 ***** válasza:
A szétszakadt sejtek elhalnak és újak lépnek a helyükbe. Valszeg fogytál, ezért lettél csontosabb.
2015. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem, megpróbálok majd hizni de sajnos akármennyit eszem bizonyos helyeken a viz eltávozott úgy tűnik véglegesen
2015. jún. 2. 18:21
 10/11 Fanta ***** válasza:
Én beszereztem egy ozmózis elven működő víztisztítót.Régebben hiába ittam,nekem sem épült be a folyadék kellően a szervezetembe! Ez a tisztított víz annyira "ritka" szerkezetű,hogy a sejtek képesek felvenni!Napi 2-2,5 litert megiszom,és kisimul a bőröm! Ajánlom,olvasgass a cleanwater.hu oldalon!
2015. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!