Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szapora pulzus ellen, létezik...

Salx Narval kérdése:

Szapora pulzus ellen, létezik valamilyen házilag kivitelezhető kezelés?

Figyelt kérdés
Bármi érdekel, amivel csökkenthetném a pulzusszámot.Egyenlőre gyógyszert kell szednem, de szeretném abbahagyni.
2010. márc. 7. 05:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekellne,hogy neked is olyan a szívverésed mindt nekem 85-95-.Nagy stressz ért és jöttek a tünetek,most szerdán megyek szívultrahangra,és keringést is nézik.Nekem fél évig alacsony volt a várnyomásom. három hete mióta szedem a nyugtatót az jó naggyából,de a szívem gyorsan ver,és mellkas nehézsség,és szúr is 2-3 hete.Ha voltál dokinál,kiderrül a szív ultrahangon szerinted? És kaptál rá gyógyszert,használ?
2010. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Állóképességi sportok. Pl rendszeres kerékpár, úszás.
2010. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanerre Betaloc nevű szert adott a háziorvosom. Negyedet kellett beszednem, naponta. Két szemet szedtem mindössze, amikorra rendben visszaállt, 72-re.
2010. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen nekem is néha felmegy 95-100 ra,csak az okát nem igazán találják.A vérnyomásom normális és a pulzus is időszakosan magas.A szívem is rendben van állítólag.Én is béta blokkolót kaptam, de nagyon rossz tőle a közérzetem, vissza kell mennem, mert nem merem szedni.Nálam az időjárás és néha a megterhelés váltja ki, ilyenkor elég 2 emelet felfelé és végem.Máskor simán felmegyek a 10-re is.Ami még érdekes, hogy ilyenkor leesik a vérnyomásom is,pedig úgy érzem,hogy szétpattannak az erek a halántékomban.Futni,túrázni és kerékpározni szoktam, igaz csak hétvégén.Nincs nekem problémám a fizikumommal, de ha jön ez a szapora szívverés akkor még a séta is kimerít.Sajnos egyre gyakoribb.Azt hiszem szükség lesz egy komolyabb kivizsgálást kérnem.Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2010. márc. 10. 15:51
 5/17 anonim válasza:
Gyermekkorom óta nekem is mindig szapora a pulzusom, soha nem tudtam meg, hogy miért? Emlékeim szerint úgy kezdődött, hogy zsibbadt a bal karom és görcsölt a melkasom levegőt is alig mertem venni. Ez kétszer egymásután történt és utána mindig jelentkeztek a szívritmuszavarok, a mai napig. (53 éves vagyok) Komolyabb kivizsgálás soha sem történt, a válasz mindig az volt, hogy túlterhelt vagyok és ne hajszoljam túl magam. Mindig szedtem valamilyen enyhe nyugtatót, és szívritmus-szabályozókat. Mára már állandósult a magas vérnyomás, az erek kitágultak és még egy csomó tünetegyüttessel kell, hogy együtt éljek. Remélem, hogy a Te életedben lesz egy olyan segítség, amely megoldja a problémád és teljesebb életet tudsz élni.
2010. márc. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak: ez utalhat kisebb-nagyobb pánikrohamokra is.

Vizsgálattal nem kimutatható. (Csak a következmények)

2010. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha kevés folyadékot iszol, besűrűsödik a véred és erőlködnie kell a szívnek. Én legalábbis így tudom. Ez elvileg okozhat magas pulzust,nekem Sympathomim cseppet írtak fel rá. Nagyon nem használt, inkább a napi 2 l folyadékra esküszöm.
2010. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát igen, ez a fő probléma az ilyen időszakos nyavalyákkal,hogy a dokik is csak találgatnak. Ha van konkrét állandósult tünet, azt tudják kezelni, de az ilyen néha, néha jelentkező problémákra, nem igen tudnak mit mondani.Voltam terheléspróbán is, széthajtottam a bringát, semmi probléma nem mutatkozott,pár nap elteltével háromszor meg kellett állnom, mire hazaértem egy közeli boltból.Az a legrosszabb,hogy már a doki is úgy néz rám, mintha csak kitaláció volna az egész problémám.Most elhatároztam, hogy legközelebb elkérem a telefonszámát és felhívom, ha rosszul vagyok, vizsgáljon meg ilyenkor is, remélem meg tudom vele beszélni.Jó egészséget mindenkinek.
2010. márc. 13. 04:35
 9/17 anonim ***** válasza:
marék fokhagyma.
2011. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
nekem is nagyon szapora a pulzusszámom . általában olyan 150, de nekem a vérnyomásom miatt van ami nagyon magas ... néha 200/180 meg ilyenek. neked nem ilyen magas , még használ a sok mozgás és ahoz áll be normálra ,de a gyógyszer biztosabb .. (13/L)
2014. jan. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!