Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Alvászavar problémával küszköd...

Alvászavar problémával küszködök! Bármilyen javaslatot a!?

Figyelt kérdés
, a lényeg az hogy 13éves koromban kezdődött hogy nehezn alszom ki magam sűűrn vagyok fáradt stb (sportoltam heti 5x2 óra +hétvégn meccs, 16éves koromtól van egy heti 2x alkalmi éjszakai munkám amire annyit mondanék olyan mint kb pultosnak lenni mellé ugye suli.19 éves vagyok , főiskolán tanulok, 5éve dohányzom 3éve napi 1 dobozzal , hétvégente alkoholt fogyasztok ,narkóval nem élek. 2-3 hónapja itthon találtam frontin , mirzatent , helexet . Utánanéztem 1mg frontintol alszik egy rokonom , kértem hátha jó , 1semmi 2 semmi 3nál álmosabb leszek , de még mindig 2-3óra mire elalszok így már lassan a napi max 4órás átlagalvás jön ki. Ha valaki bármi ötlete tud hogy ne kelljen szargyógyszert szednem hogy aludjak nagyon megköszönném a válaszát , mindenre vevő vagyok és előre is nagyon köszönöm.

2015. aug. 2. 02:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok bunkó lenni, de főiskolás létedre megerőltethetnéd magad az írás (különösen a fogalmazás) terén, legalább egy kérdés erejéig. Ez így még egy általános iskolástól is ciki lenne.


Ami meg azt illeti: a Frontin az nem altató, hanem egy nyugtató. Persze, aki nyugodt, az könnyebben alszik, meg van némi nagyon-nagyon enyhe altató hatása, de ez édeskevés egy valódi alvászavar esetén.

Ha a gyógyszeres megoldást választod, irass altatót. Nem tudom, hogy a háziorvos is felírhatja-e, vagy a pszichiátriát is meg kell érte látogatnod, de krónikus alvászavarra nem a legjobb nyugtatóznod magad.

Az sem mindegy, hogy milyen jellegű az alvászavarod, ugyanis altatókból is két fajta van: elaltató és átaltató. Az elaltatót akkor kell szedni, ha csak az elalvással vannak gondok, de ha egyszer elalszol, akkor simán végigalszod az éjszakát. Az átaltatót meg akkor kell, ha nem tudsz folyamatosan aludni, és többször felébredsz éjszaka.


Ami pedig azt illeti: sürgősen változtatnod kell az életmódodon. Nem ártana a dohányzást csökkenteni, nem tesz jót az érrendszernek. Az éjszakai munka meg egyenesen tilos egy alvászavaros embernek. Nagyon fontos, hogy legyen egy kiszámítható napi ritmusod, amihez a szervezeted hozzá tud szokni. Próbálj minden nap ugyanakkor felkelni, és ugyanakkor elaludni. Ne nagyon élj éjszakai életet.

Ha pedig nem riadsz vissza tőle, próbáld ki az orbáncfű teát. Elsődlegesen igaz, hogy antidepresszáns, de másodlagosan rendbehozza az ember napi ciklusát.

2015. aug. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm az értelmes választ , a szövegben lévő hibákért pedig elnézést kérek .Életmódomon nem szeretnék változtatni , dohányzásról viszont igazad van , tényleg le kell szoknom .Munkámmal kapcsolatban viszont változtatni nem szeretnék két indokból is , szeretem és semmi mással nem tudok tanulás mellett így keresni .

Válaszodat köszönöm még egyszer .


Üdv

2015. aug. 2. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Oxigénre van szükséged nem életmódváltásra! Ilyen fiatalon még légzőgyakorlattal rendbe lehet hozni a szervezet oxigéngazdálkodását, de ha már véred túlságosan is el van koszosodva, magasnyomású oxigén szükséges. Bővebben priviben
2015. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as te vagy az aki Mindenre azt irja hogy oxigén... -_-

Már zavaró

Vegye meg a ws teleshop új találmányát amitől jobban tud lélegezni és majd elalszik?!

2015. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alvás zavar a pajzsmirigy alul mükődése. Tiszta vízre és tiszta sóra és lenkei extra erős multi vitaminja segíthet. desztiláltvíz 1 hónapig szürcsől 2.5 litert. NACL tiszta sót is napi 12gram ürül ki ha izadsz 25 gramm is van. Lefekvés elött is kisteas kanyálni sót. És menatonin az nem gyógyszer hanem a tobozmirigyet segiti az el alvásban. És ezzek mind egészséges is aki ellent mond az hazudik.:)
2015. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"#3-as te vagy az aki Mindenre azt irja hogy oxigén... -_-

Már zavaró

Vegye meg a ws teleshop új találmányát amitől jobban tud lélegezni és majd elalszik?!"


Nem a vitaminokban és ásványi anyagokban kell hibákat keresni. Ha a szervezet vezérlésében van a hiba, azt nem lehet orvosolni a hiányzó anyag pótlásával, mer a vezérlésben még meg marad a probléma. Az összervezet működését csak úgy lehet helyreállítani, ha megadjuk neki a módját. Oxigénhiányos állapotban csak a tüneteket lehet enyhíteni, mert nincs módja a szervezet regenerációjának.

Ehhez nem kell semmit sem venni, csak levegőt! Meg kell tanulni helyesen lélegezni!

Erre próbálom rávezetni azokat, akik komolyan bajban vannak, és a kérdésüket nem kamuból, vagy unalomból írják ki. Ez a kérdező,-számomra úgy tünt- valós problémáját írta le ide, bár lehet ebben tévedek.

2015. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!