Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Aromax illóolajok jó minőségűek?

Aromax illóolajok jó minőségűek?

Figyelt kérdés
Depresszió kiegészítő kezelésére szeretném kipróbálni az aromaterápiát. Az Aromax illóolajok mennyire felelnek meg e célnak? Párologtatóba szeretném rakni, illetve masszázsolajhoz és testápolóhoz keverném.

2015. szept. 12. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyógyszerkönyvi tisztaságúak, nyugodtan használd őket. Párologtatáshoz egyébként a virágboltokban kapható gagyi is jó, testápolásra nem.
2015. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát a párszáz forintos gagyiknak én sokszor kellemetlen, giccses illatát érzem, úgyhogy párologtatóba sem szívesen tenném. És ha az Aromax jó minőségűnek számít, akkor miben különböznek a 3-4000 Ft-os olajok?
2015. szept. 12. 19:25
 3/3 anonim válasza:
Én nem értek egyet az előző hozzászólóval, ugyanis a párologtatáskor a levegőbe került illóolaj belélegzésével az illóolaj részecskék közvetlenül a tüdőbe kerülnek, nem válogatva szintetikus és természetes anyagok között. Sajnos attól, hogy valami a gyógyszertárakban kapható, nem feltétlenül jelent szintetikumtól mentes termékeket. Az Aromax köztudottan, nem tiszta. A drágább illóolajok pont azért drágábbak, mert tiszták. Egy –egy miniliter tiszta illóolaj előállításához olykor több kilógrammnyi növényre van szükség, amit lepárlással nyernek ki. Hosszadalmas, időigényes munka, sok permetezetlen, szabadban összegyűjtött gyógynövényből. Illóolajok esetében pont a minőséget, a tisztaságot fizetjük ki. Depresszió esetén én fokozottan figyelnék a tisztaságra, hiszen az idegrendszerünkre próbálunk jótékonyan hatni, amit szintetikumokkal nem károsítanék tovább.
2018. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!