Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 1.5 éves babát szabad gözkamrá...

1.5 éves babát szabad gözkamrába vinni?

Figyelt kérdés

1.5 éves babát szabad gözkamrába vinni?

Ha igen, milyen hőfokon, mennyi ideig?


2015. dec. 30. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

NEM!


Ez nem gyereknek való, sem a szauna!!! Főleg nem egy 1,5 évesnek, atyaég.

2015. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
No neee!
2015. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is első hallásra simán rávágtam volna ,hogy nem de ezt találtam. [link]
2015. dec. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, egy 8-10 évesre igaz amit a cikkben írnak, de tuti, hogy egy 1,5 évest nem szabad gőzkamrába vinni.


A legjobb esetben is fél percen belül sírni fog és ki kell vinni. Akkor meg semmi értelme.


Az, hogy egyes népeknél a szauna szokás, és terhesen is szaunáznak, az egy dolog, ők hozzá vannak szokva, de itthon nem igazán nevezhető ez gyakori népszokásnak. És abban sem vagyok biztos, hogy pl. a finnek bevisznek másfél évest a szaunába.


Az eszkimók a jégen szülnek kb, mégsem teszem ki az újszülött gyereket a Duna jegére.


A gyerekek hőháztartása sokkal rosszabb mint egy felnőtté, nehezebben szabályozzák a testhőmérsékletüket. Ez különösen igaz az ilyen kisgyermekekre, ezért nem gondolom, hogy ilyen szélsőséges hőmérsékletű és páratartalmú helyre, mint a gőzkabin, be kéne vinni őket.

2015. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ismerősöm gyerekét pár percekre be szokta vinni és imádja a egyerek.

De úgy látom mindenki óva int tőle.

Köszönöm a válaszokat. :)

2015. dec. 31. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!