Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mennyi idő alatt lehet felépül...

Mennyi idő alatt lehet felépülni porckorongsérvből?

Figyelt kérdés
KB novemberben elkezdett fájni a derekam, de nem foglalkoztam vele mert nagyon elenyésző volt. Viszont decemberben 2 ünnep között elmentem vele először háziorvoshoz, ő írt fel gyógyszert de nem használt. Elmentünk röntgenre de azon nem látszott semmi. Pár hétre rá elmentünk reumatológushoz, ő elküldött gyógytornára és fizioterápiás kezelésre. A tornán mutattak feladatokat amiket otthon kell csinálni, de ezeket sajnos csak ímmel-ámmal csinálgattam. Egy hónap után a reumatológus elküldött Mri-re mert nem javult az állapotom, közben a fájdalom a derekamról átment a jobb fenekem fölé majd onnan kisugárzott a lábamig. Múlt héten volt az Mri, és kiderült hogy sérvem van. Egy pár napig eléggé lehangolt a dolog mivel 17 éves vagyok, és nem tudom mitől alakulhatott ki, nem szoktam megerőltetni magam és sportolni is szoktam. Van egy kis súly feleslegem de nem vagyok túlsúlyos. Az orvos és a gyógytornász szerint nem valószínű hogy műteni kell, viszont hosszú ideig tornáznom kell hogy helyrejöjjön. Azóta az otthoni tornát is komolyan veszem mert minél hamarabb meg akarok gyógyulni. Valakinek valami tapasztalata van hogy gyógytornával kb mennyi idő alatt húzódik vissza a sérv és mikor tudok újra sportolni? Egyébként kosarazok és Bmx-ezek, és remélem nem kell eladnom a biciklim a hátam miatt. Arra van esély hogy később újra kialakul e a sérv? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 27. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne aggódj, csak vedd kezedbe az irányítást és tegyél az egészségedért, magadért! Az már egy nagyon jó hozzáállás, hogy rendszeresen tornázol és konzultálsz gyógytornásszal.

Azt kell tudni, hogy majdnem minden ötödik embernek van sérve, még sincs mindegyik ötödiknek súlyos fájdalma. A sérv nem mindig okoz gondot, a jelenlegi evolúciós folyamat szerint ez egy gyenge pontja az embernek, így dolgoznia kell érte, hogy a beton dzsungelben megtartsa a gerinc rugalmasságát.

A gerinc sérvvel járó panaszok akkor fognak csökkenni vagy megszűnni, ha azok az idegeket, amelyeket érint, sikerül felszabadítani. Első körökben a comb hajlítókat, farizmokat szükséges nyújtani (egyúttal az idegeket is "nyújtani"), a helyes testtartást beállítani, megtanulni, a lehajolásokat, járást, minden mozgást fájdalommentessé tenni, amihez már jól ismert technikákat használnak a gyógytornászok. Az életvezetési módokat kell átbeszélni és a tanácsokat megfogadni a mozgásterapeutától.

A biciklit ne add el, csak hagyd egy kicsit pihenni! Ha megnyugszik az ideg, megszűnik a fájdalom, végezz funkcionális edzést, erősítsd meg a derekadat, a teljes törzsedet, tedd magad stabillá és rugalmassá, növeld az állóképességedet idővel. Egyre jobban ki fogod tudni védeni a hirtelen mozdulatok, járás, futás, ugrás egyensúly kibillentő szakaszait és tünetmentessé válsz. Ha úgy érzed, hogy egy gyógytornásszal megrekedtél s nem halad a dolog előre vagy nem nyújt elég információt, keress másikat, mindig akad a közelben elhivatott gyógytornász, manuálterapeuta, gerincproblémában jártas edző, csak keresni kell!


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!