Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Derekam alsó részénél porckoro...

Derekam alsó részénél porckorong sérvem van. Járok csontkovácshoz mert nem akarom megműtettni. Hallotam erről a life balance porckorong tornáról, van valakinek esetleg személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés
Hallotam erről a life balance porckorong tornáról, van valakinek esetleg személyes tapasztalata? Vagy egyéb gyógymód amivel, ha nem is tünetmentessé, de legalább fájdalommentessé tehetném a mindennapjaimat Előre is k. i a segítséget 28/f

2016. máj. 3. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Addig kéne megműttetni amíg fiatal vagy.
2016. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
MRI vizsgálattal lett megállapítva, konkretizálva?? Mert ha igen és elmagyarázta az orvos hogy ez mi , mivel jár akkor tudnod kell, bármilyen csontkovács vagy masszírozás az csak rontani tud rajta. Ha ??? ez van az csak műtéttel fog megjavulni. Nekem volt egy kollégám aki ilyen kuruzslásokkal akarta meg gyógyítani és lebénult. Én már tíz éve túl vagyok a műtéten és nagyon jó lett. Szinte tökéletes lett a gerincem.
2016. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Uram isten... Ti szakemberek vagytok?... :O Én jógával hoztam helyre a kialakulni készülő porckorongsérvet.

Legnagyobb butaság, hogy csak a műtét a megoldás, iszonyú károkat okoz a műtét, amikről sokan nem tudnak!

2016. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Te azt a büdös életbe nem hozod helyre ilyenekkel. Szerintem azt se tudod mi az hogy gerincsérv. Mert ha tisztába lennél vele akkor tudnád hogy mivel lehet gyógyítani. Az hogy fáj meg begörcsöl valakinek a dereka , az még nem azt jelenti hogy sérve van. Mert ezeket a fájdalmakat esetleg lehet gyógyítani csontkováccsal, vagy esetleg jógával is. Először javaslom nézzetek utána hogy mi az hogy PORC KORONG SÉRV. De persze mindenkinek joga van minden féle kuruszlásba is hinni. Még egyszer leírom ezt csak MRI vizsgálattal lehet pontosan diagnosztizálni.
2016. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mi a fene ***** válasza:
0%
Sztem a trna, meg a jóga megelőzésre való.Kilakakult sérv esetén inkább árt, mint használ. orvos, MRI !!!!!!!!!!!!!
2016. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak a mozgásterapeuta tudásán múlik, hogy árt vagy segít... Olyanhoz menj akinek vannak bizonyított eredményei, hogy jártas a témában.
2016. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
A csontkovács csak az állapotromlást tudja megakadályozni, esetleg lassítani a romlást. A porckorongsérvet csak műtéttel lehet hatékonyan megszüntetni. A csontkovács emellett még ronthat is rajta, ha rossz helyen nyúl hozzád. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni a dolgot, mert igazából le is bénulhatsz a sérv alatti részen, ha soká hagyod romlani. A sérvet tényleg nem lehet visszacsinálni, akármilyen csodaszert szedsz rá, vagy akármilyen hatékony csontkovácshoz jársz.
2016. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De jó, hogy ilyen sok képzett, anatómiában, gerincrehabilitációban jártas szakember látogatja az oldalt...
2016. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat . Igazából csak CT-t csináltak nekem . Viszont sok oldalon olvasom azt,hogy a műtéti eljárás csak abban az esetbe fontos vagy életbevágó ,ha zavarja a vizelés illetve a székelési ingert. Nekem hála egyiket sem zavarja. Igy szerintem várok vele es járok csontkovácshoz illetve tornára . 1 hónapot adok neki és tudatni fogom mindenkivel a személyes tapasztalataimat,ezzel is segítve másokat a döntésbe . Koszonom mindnekinek :)
2016. máj. 5. 02:08
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Hosszútávon a csontkovács nem megoldás, mivel a korrekció mellett törzsizom-erősítésre is szükség van (főleg a gerinchez közeli mély izmokról van szó). A Life Balance torna a gerinctorna egy jól marketingelt fajtájának tűnik, az alapjait bármely gyakorlott gyógytornásznál el tudja sajátítani, így forduljon hozzájuk bizalommal. A műtéti indikáció akkor merül fel, ha nem szűnik a fájdalom mozgásra, vagy fekvésre, erőteljesen kisugárzik lábba - a fájdalom, illetve a zsibbadás -, avagy széklet- és vizelettartási probléma merül fel.

Az téves gondolat, hogy műteni mindenképp érdemes, mivel a terület mindenképp hegesedni fog, a porckorongok sérülni fognak, az esetleges csigolya rögzítések alatt és felett pedig túlmozgások fognak kialakulni - ami következő sérvekhez vezethet. Jelenleg a gerincműtétek gyerekcipőben járnak; aktív életet élők érezhetik ennek a hátrányát, mivel a gerinc mozgástartománya be fog mindenképp szűkülni.

Amíg csak lehet, konzervatív terápiához kell folyamodni: torna, denevérpad, masszázs, sport.


Üdvözlettel,

Szabó Klára,

gyógytornász

2016. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!