Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A hajam nagyon korpázik,...

A hajam nagyon korpázik, általában sportolás közben! Mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja kezdett el korpázni a hajam. Nem tudom hogy mitől, 4 fajta, ennek a problémának a megoldására, de semelyik sem hatott.

Nem csak sportolás közben, hanem amikor pl buszozok, meg van amikor csak otthon is. Sportoláskor szinte beleőrülök, úgy elkezd viszketni, de nem vakarom meg mert akkor a hajam tele lesz korpával. A viszketés előtt nem figyehető meg korpa, ha megvakarom se.

Akármeddig dörzsölöm a hajam, minfig látom hogy csak hullik, és bármeddig dörzsölöm, nem áll meg. Minden nap fürdők/dusolol, ez nem kell probléma legyen.

17F



2016. jún. 14. 15:42
 1/8 A kérdező kommentje:
4 fajta korpa elleni sampont próbáltam a gyógyszertárból*, a normál samponokat is váltogattam de nem segített
2016. jún. 14. 15:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, megnézi a fejbőröd és aszerint kell kezelni, hogy mi okozza, lényeges az is, hogy zsíros, vagy száraz korpa-e.
2016. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A napi hajmosás csak ront a helyzeten hiszen a gombák élvezik a nedvességet. Egy dolgot tudsz csinálni. Egyszer rászánod magad és nagyon rövidre vágatod a hajad, szinte kopaszra, de azért maradhat egy kis rövid haj, az a lényeg hogy látsszon a fejbőröd. Látni fogod mennyi vörös folt és seb lesz rajta, amikből ugye a korpák erednek. Jól át kell öbliteni ecetes vízzel, ez kiöli a gombákat, elkezdenek majd lehámlani ezek a vörös sebes gócok, addig kell csinálni amíg teljesen normálisan nem fog kinézni a fejbőröd. Sokan nem is tudják micsoda gusztustalan fejbőrük van a hajuk alatt.
2016. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy kifázott a fejedbõre.Hajmosás után almaecetes vizzel is leöblitheted.
2016. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hajhullás is a gombás fejbőrnek köszönhető, hiszen annyira elmélyültek a sebek hogy elérte a hajhagymákat. Fontos a rövid haj a szellőzés miatt és ez az ecetes kezelés, már az első után sokkal jobban frissebbnek fogod érezni a fejed , igaz kicsit csíp de megéri. Olcsó és a leghatásosabb. Persze kevés ecetet kell a vízhez adni kb 20% ecet 80% víz.
2016. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fejem nem sebes vagy vörös, mert oldalt 3-al soktam vágatni és nem volt semmi jele, egy rokonnak pedig megmutattam, és ő sem látott rajta.

Egy ismert bőrgyógyásznál is voltam, igazából meg se nézte, azt mondta h ez előfordul az én koromban, felírt egy sampont de semmi hatása.

Majd kipróbálom az ecetes cuccot is

2016. jún. 14. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha más szemmel nézem a problémát mint az orvosok, akkor azt mondom, próbálj meg kicsit lazább, rugalmasabb lenni, és el fog múlni a korpásodás. :)

Nem vagy elég nyitott valamire, csak hagyd, hogy a dolgok menjenek ahogy akarnak. :)

2016. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Almaecet 3 napig... 3 x a fejbe dörgölve.. Majd alaposan leöblíteni.. Utána Naponta H & S sampon.. Lassan vissza lehet venni, ha múlik a korpa :D
2016. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!