Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » SAJÁT TAPASZTALAT Buteyko...

SAJÁT TAPASZTALAT Buteyko módszer, Buteyko légzésel kapcsolatban; eredményeid, javulás?

Figyelt kérdés

Kérlek, akkor írj, ha van saját tapasztalatod, mert most kifejezetten arra vagyok kíváncsi!


Egyéb is jöhet, de azt privátban kérem, hogy ne legyen OFF!


Köszi!



2016. jún. 27. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kiegészítésnek szer mellé, illetve tünetcsökkentésnek jó, de nem helyettesít semmit.
2016. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Te használtad?
2016. jún. 27. 14:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen
2016. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké. Hogy érted, hogy nem helyettesít semmit?
2016. jún. 27. 15:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert nem tudom, hogy te mire használtad, azt nem írtad.
2016. jún. 27. 15:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem számít off-nak, mert nem általános nagy mértékű javulásról tudok beszámolni, csak esetiről:

Asztmám van, szerencsére nem kell rendszeresen szednem rá semmilyen gyógyszert. Ezen kívül valamire - valószínűleg poratkára - allergiás vagyok, ez reggelente ébredés utáni 10-15. perctől kb 10-15 percig tartó orrfújást jelent, színtelen váladékkal.


Amikor 2-2.5 hónapon keresztül rendszeresen végeztem a Buteyko gyakorlatokat, ez a reggeli orrfolyás megszűnt. (az éjszakai szájleragasztást is betartottam.)

Intenzív nátha idején is kaptam az orromon levegőt, ha betartottam, amit tanultam a tanfolyamon.


Jelenleg nem vagyok elég szorgalmas, úgyhogy a reggeli tünetek visszatértek.

Az asztmás tüneteim alkalmanként jönnek elő, akkor a módszer gyakorlataival sikerül megszüntetnem a fulladást, de sajnos nem végzem a kívánt mennyiségben a gyakorlatokat a tünetmentes időszakban, így csak az alkalmankénti hatékonyságáról tudok írni.

2016. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem off! Sőt!


Leírtad az eredményedet, tapasztalatodat, éppen erre voltam kíváncsi. :-)


Nagyon aranyos vagy! Köszi a részleteket!


(Az előző hozzászólótól azért kérdeztem, hogy mire használta a módszert, mert azt olvastam, hogy több területen, különböző tünetekre, betegségekre is alkalmazzák a technikát, ő pedig nem írt konkrétumot.)

2016. jún. 28. 18:21
 8/12 Joe120 válasza:
100%

Kedves Hozzászólók! Most fedeztem fel, hogy a téma iránt mostanában is van érdeklődés.


Én a Buteyko tanfolyamot több mint fél éve végeztem el. Nem szívesen nyúltam ilyen mélyen a zsebembe, mert nem vagyok jómódú. Mégis azt állítom fél évvel a tanfolyam elvégzése után,hogy MEGÉRTE. Aki valamit el akar érni az életben, annak bizony áldozatot kell hozni. Különben nem fogja értékelni azt amit megkapott. Én már nagyon sokat áldoztam, sokszor felesleges dolgokra is. De ez a tudás, amit a Buteyko módszerrel szereztem meg teljesen egyedülálló! Nincs helye a vitának, mert én a saját tapasztalatomról teszek most tanúságot! Aki nem hiszi, járjon utána! Ha pedig nem jár utána, akkor hallgasson örökre!


Ez a módszer nem hasonlítható sem az agykontrollhoz, sem a reikihez, sem a jógához, sem pedig az összes alternatív gyógymódhoz! Teljesen tudományos, és teljesen egyszerű!


Kérdezhetitek, hogy akkor az orvosok miért nem alkalmazzák, sőt, miért nem ismerik? Nos, kérdéssel válaszolok: Annak idején Semmelweis Ignác professzor felfedezését miért nem fogadták el? Pedig a módszer annyira egyszerű és könnyen belátható: Moss kezet fertőtlenítő szerrel,hogy a fertőzést ne add tovább! A Buteyko módszer még ennél is egyszerűbb, és aki akarja, az könnyen beláthatja: Lélegezz helyesen, és ezzel sok bajt elkerülsz. Sőt, sok bajt orvosolni is tudsz.

2016. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy írtál. Örülök, hogy te is arról számoltál be, hogy számodra kedvező hatású a módszer.


Hozzászólásod egyéb részletei nem tudom, hogyan kapcsolódnak a kérdésemhez - na de mindegy.


Ahogy már írtam, nekem nincs betegségem, de érdekel a módszer, csak sajnos eddig még nem sikerült beszereznem a könyvet! :-(

2016. júl. 31. 18:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg tudnátok írni azt, hogy a magyar nyelvű könyvhöz elvileg csak a tanfolyamon lehet hozzájutni? Ti honnan szereztétek be? Köszi!
2016. aug. 4. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!