Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Máriatövis kapszulát, és...

Máriatövis kapszulát, és utifűmaghéjat lehet szedni Lactiv Pluszal együtt?

Figyelt kérdés

A tüneteim alapján el van savasodva a szervezetem. Mióta elhagytam a szénsavas üdítőket, és szénsavmentes vizet iszok szódabikarbónásan, és mellé lactívot szedek azóta kicsit mintha jobb lenne, bár még enyhén meg vannak a tünetek. Olvastam a fent említett termékekről, hogy ugye a máriatövis tisztítja a májat, méregtelenít, a bélrendszert is tisztítja, csakhogy hasmenést okozhat. Így nem fogja a lactív bacijait is kihajtani belőlem? Olvastam még hogy az utífűmaghéj mint egy "surolókefe" tisztítja ki a belet. Azért is gondoltam hogy most, hogy szilárdabb a székletem elősször azzal kellene próbálkoznom, és csak utána a máriatövis kapszulával.


Ti hogy gondoljátok, vagy esetleg milyen tanácsot tudtok adni, a sav-bázis egyensúly létrehozására?



2016. aug. 18. 21:23
 1/1 Badattitude válasza:

1: Minden kapszulát el kell felejteni, ami természetes formában beszerezhető. A kapszulák szintetizált dolgok, vivő anyagba burkolva. Szélsőséges példa: mi jobb? a káposzta kapszula, vagy maga a káposzta ? Pedig van ilyen. Utifüvet, és hasonló természet ajándékát ömlesztett formában ( mint a kamilla, hársfa és így tovább) meg lehet venni gyógynövényesnél, és igen csak magasabb a hatásfoka, mint a kapszulának. Tudom, utifű maghéjről volt szó. Erre is van megoldás.


2. A savtúltengésre, egyben az emésztőrendszer helyrehozására a leg Oscar díjasabb a Salvus víz. Ezt egy gasztroenterologus ajánlotta, mert nem csak sok lett a savam, de az epém is kifeküdt olyan szinten, hogy nála kötöttem ki.Egy nap után jelentős javulás állt be a sav túltengésben. Egy hét után olyannyira rendbe hozta az epémet is, hogy bátran ettem az oldalast savanyúval, pedig előptte napokra rosszul voltam egy ilyen ételtől. Ehhez annyit tettem, hogy napi háromszor, étkezés előtt 1,5-2 dl-t ittam a Salvusból. És hiába nem ittam egy darabig, szinten maradt a rendbejött állapotom. Jót tesz a hangszálaknak is. Ennél komolyabb dolgokra is hatásos, mint kiderült az ismerős körömből, és a netet böngészve. Nem finom, de nagyon hatásos.

A nem szilárd széklet a savtúltengés egyik tünete. A bélnek meg van a maga " súrolókeféje ", azt elég karbantartani, erősíteni, ha kell. A tisztulási folyamat segítségére számos növény a barátunk, de nem a bambára reklámozott kapszulák . Hosszútávon semmiképpen.


Kapszulák vs gyógynövények. Akinek módjában áll, akár a balkonon is termeszthet kedvére. Vidéken élek, és a Máriatövis itt az ártéri részeken bőven fellelhető. Lehet bárkinek " szüretelni ". Léteznek jól használható szakkönyvek ebben a témában, hogy mit mire érdemes fogyasztani, hogyan termeszthetjük, vagy hol lelhetjük fel, mikor érdemes leszedni, hogyan használjuk fel, stb..Nekünk, magyaroknak is van füves emberünk.A legismertebbnek, Gyuri Bácsinak könyve is van. Egy városban lakónak jó kikapcsolódás is lehet kimenni ilyenek miatt az erdőbe, begyüjteni ami kell. Vagy éppen gyógyfűveket árusító boltban meg is vehetjük, de csak ami dehidratált, ömlesztett , tehát szemlátomást növény. A kapszulákra az van sok esetben írva, hogy " kivonat " Ez azt jelenti jobb esetben, hogy egy növényben izolálják a hatóanyagot, majd ...szintetizálják a kinyert anyagot. Aztán egy emészthetőnek mondott , de nem természetes vivőanyagba burkolva piacra dobják. Ha már pénzt adunk ki érte, legyen az, aminek hívjuk és aminek látszik. Nem igaz ? Tudom, jól hangzanak a reklámok, és kényelmes egy kapszulát elővenni. Aki bajban van, prófétát érez minden honlap mögött, ami éppen az ő bajára is árul " gyógynövény kivonatos " kapszulákat horror áron. Azért annyiért, mert különben hiteltelen lenne, ha a valós árán árulnák.Nem csodálkoznék, hogyha soknak csak placebo hatása lenne. Katona koromban egy bajtársnak sima C-vitamin pirulát adtam, mert iszonyú hisztit vágott le, hogy mennyire fáj a feje. Azt mondtam, sok vízzel vegye be, mert erős fájdalom csillapító. Így levert,aluszékony is lesz pár óráig, de erős, 5 perc alatt hatni fog. Másnap megkért, hogy írjam fel a gyógyszer nevét, mert tényleg gyorsan elmúlt az erős fejfájása , csak arra panaszkodott, hogy alig bírta a szolgálatot, mert olyannyira elálmosodott a " gyógyszerem " után..Erről ennyit.Egy ömlesztett , azaz igazi hársfáért sokan sokalják a gyógyszertárban az 1600 Forintot. Egy megfázásra kínált pirulára nem. Noha az előbbin azonnal érezhető a természet ereje, míg az utóbbin a sok mellékhatásából az egyik, erősebb mellékhatása miatt " hatékony " a megfázással.Van a gyümölcs tea is. Az, ami az elterjedt. Silányabb minőségű tea őrleménye mesterséges aromákkal, filterben. És van az elsőre drágábbnak tűnő, ami ömlesztett zöld tea, dehidratált gyümölcs darabokkal, és pont...Ráadásul, sokkal tovább tart ebből egy csomag, mint a feleannyiért árult filteres valami, mivel csak egy keveset szabad a tea tojásba tenni belőle.És ez valóban frissít, valódi gyümölcs ízű.És hosszasan sorolhatnám. Attól, hogy Máriatövis kapszula, attól még szintetizált valami. Attól, hogy Lactiv Plusz, nem biztos, hogy nem placebo. Nagyon nem. És ha kiderül, hogy nem, akkor is : szintetikus valami. Vidéken pénzt adnak annak, aki a fűkaszájával eltünteti a füvet, gazt, csalánost. Mindeközben sokan pénzt adnak ki olyanért, amire az van írva, hogy " csalán kivonat ". Persze, nem mindenkinek megoldható, hogy a természetből szerezze be azt, ami amúgy igen gazdagon ad. Akkor marad a szakbolt, de csak azt fogyasztjuk, aminek hívjuk, és aminek látszik, mint írtam. A különféle gyógynövény feliratos kapszulák semmiben nem különböznek azoktól, amiket egyébként gyógyszernek nevezünk. Már csak azért sem, mert azoknál is elsődleges melléktünet a hasmenés, emésztőrendszeri bántalom. A valós gyógynövényeknek rendre a mellékhatása is építő, hasznos tulajdonság.

Ugyanúgy, mint a Salvus víznek, amit tapasztalatból ajánlottam. Jobbulást kívánok ! Remélem, segítettem !

2016. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!