Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért nem lehet többé kapni...

Miért nem lehet többé kapni "Bittner" márkájú svédcseppet?

Figyelt kérdés
A patikában azt mondták, hogy megszűnt az importja. De miért?

2016. okt. 7. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Az szerintem Bitter (Schweden Bitter), ami svéd keserűt jelent és az nem márka, hanem név.

Helyette használhatod az Energy Korolen nevű cseppeket, talán még jobb hatással.

A net pedig tele van a svédcseppel is.

2016. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. A Richard Bittner receptúra szerint készített un. Bittner Svédcsepp 2016. augusztusa óta nem kapható Magyarországon a gyógyszertárakban. Tudom, mert azóta keresem és nyomozok, mert senki nem tudja megmondani miért tűnt el a patikákból. A gyógyszerészek sem tudják.


Azt sikerült kiderítenem, hogy a termék gyártója az osztrák Omega-Pharma gyógyszergyártó vállalat. Ennek a vállalatnak kiderítettem, hogy létezik magyarországi képviselete. Megkerestem őket közvetlenül. Telefonon sikerült velük beszélnem. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a termék többet nem lesz megvásárolható Magyarországon. Amikor megkérdeztem, hogy miért, sajnos nem kaptam egyértelmű választ. Egy hölgy folyamatosan azt mondogatta, "mert nem";"nem tudom"; "nem tudok válaszolni" stb. Nem hagytam annyiban a dolgot és kértem, hogy beszélhessek egy középvezetővel.Egy férfinak adta át a telefont, aki azt mondta, hogy jövedéki törvény alá esik a termék mert alkoholt tartalmaz és az engedélyre várnak. Azután néhány másdoperces szünet után azt mondta, hogy a terméket most készítik és majd ha elkészül akkor újra lesz, állítólag majd áprilisban. Majd azt is mondta, hogy nem tudják megmondani mikor lesz újra kapható.


Én tovább nyomoztam...Megkerestem az Omega-Pharma ausztriai központját és megkérdeztem tőlük, hogy miért nem lehet kapni az eredeti Bittner Svédcseppet Magyarországon már több, mint fél éve. Az osztrák ügyintéző azt mondta, hogy ezt kérdezzem meg a magyar kirendeltségükön...


Nos. Ausztriában lehet kapni a terméket. Minden DM illatszer boltban, intersparban, patikákban stb. Igaz, hogy a csomagolása megváltozott, de a receptúra ugyanaz a Richard Bittner féle 24 gyógynövényből előállított svédcsepp és most is az Omega-Pharma osztrák cég állítja elő és ők is forgalmazzák.Nosza, megpróbáltam interneten megrendelni. Nem lehetett, mert az online rendszer kiírja, hogy csak ausztriai bejelentett lakcímmel lehet az online rendelést véghezvinni...


Nos, akkor sem adtam fel. Kerestem egy ismerőst ausztriában, aki besétált az üzletbe és megvette.


Mindenki, aki keresi idehaza a Bittner Svédcseppet, tudom ajánlani, hogy Ausztriában keresse és vásárolja meg, mert ideahaza nem lesz. Arra azonban nagyon kíváncsi lennék, hogy vajon miért tüntették el már a patikákból is? Egy oknyomozó újságírónak megérné utána járni. Először kivették a gyógynövény szaküzletekből, csak gyógyszertárban volt elérhető, most meg már ott sem. Ez azért megérne valamiféle komolyabb magyarázatot nem?


Szóval ausztriában meg tudja vásárolni Original Kreuz Swedenbitter néven fut és így néz ki: [link]

2017. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Jó hír, hogy tulajdonosváltás miatt volt hiánycikk a Bittner Svédcsepp és a legfrissebb gyógyszertári információk szerint 2017. április közepétől ismét kapható lesz a patikákban!
2017. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mégsem lett Bittner Svédcsepp a patikákban. Hát reménykedjünk, hogy valami csoda folytán mégis csak lesz egyszer...
2017. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Még szerencse , h anno betáraztam. Vajon mennyit érhet most egy bontatlan fél literes üveg?
2017. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2017.május. Újra kapható. Lehet megint betankolni belőle.
2017. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
2017. október. A behozatala végleg megszűnt. Az összes Bittner Svédcsepp gyártását megszüntették.
2017. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyelőre még kapható a patikákban!
2017. okt. 30. 13:38
 9/21 anonim ***** válasza:
Örülnék ha megírnád melyikben, mert én már jártam néhányban, ahol azt mondták nincs és már nem is lesz.
2017. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A 250 ml-es kapható. Az 500 ml kifogyott. A Bittner Svédcseppel mindig ez volt. Egy darabig lehet kapni, aztán hónapokig hiánycikk. Az sem kedvez neki, hogy néhány év alatt már a harmadik tulajdonoshoz került a gyártási jog. Reméljük ha kisebb kihagyásokkal is, de mindig lesz előbb-utóbb. Tartalékolni kell belőle és akkor áthidalhatóak a hiánycikkes időszakok.
2018. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!