Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szeborreás dermatitisz,...

Szeborreás dermatitisz, ekcémás, korpás, viszkető fejbőr?

Figyelt kérdés
Bevállt valakinek valami ami nem szteroidos?

2016. dec. 13. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Okozhatja demodex atka is. Én nagyjából kordában tudom tartani, ha 70%-os alkoholos vattával szükség szerint áttörlöm a fejbőrt.
2016. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Korpás, viszkető fejbőrre én semmiképpen nem kennék alkoholt. Kizárólag olyan sampont használj, ami nem tartalmaz Sodium Lauryl/Laureth Sulfate-ot, és kérj a bőrgyógyásztól valamilyen vizes alapú, ápoló fejbőrpakolást.
2016. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell kérni, lehet otthon is készíteni, kb. ezekből: ricinusolaj, tojássárgája, egyéb olajok (természetes, tiszta növényi olajra gondolok). Hetente egyszer rákened, betekered a fejed folpackba, rá törölköző, 2-3 órával később megmosod. Vegyél valamilyen értelmesebb (bio) sampont, és óvatosan a hajszárítóval. Nekem olyan van, amin a levegő hőmérséklete 3 fokozatban állítható, a leglangyosabbat használom.

Ja és kerüld a fodrászt, az alkoholos csodaszereket. Nem kéne tovább szárítani a fejbőrödet.

Az ekcémára és egyéb bőrtünetekre pedig szedj omega 3-at, cinket. Gondold végig, nincs-e valamilyen étel, amit nem bírsz (pl. tejtermékek, glutén).

2016. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az olajos fejbőrpakolás azért nem jó, mert ha valóban szeborreás dermatitiszről van szó, akkor a zsír/olaj csak ront a helyzeten. A fejbőrt is úgy kell elképzelni, mint egy korpás szeborreás arcbőrt, tehát csak vizes alapú termékekkel szabad táplálni, zsírral, olajjal nem.
2016. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát jó, nekem pedig pont ezek vannak, amit a kérdező felsorolt, annyi különbséggel, hogy ekcémám máshol szokott lenni. A hajmosás után sokszor nagyon viszket a fejbőröm (még nem találtam olyan sampont, amitől nem), de ha olajos pakolás után mosok hajat ugyanazzal a samponnal, akkor nem, és utána alig hámlik a fejbőröm. És lassabban zsírosodik utána a hajam. Ugyanígy a kezem, vagy ahol kijön az ekcémám, vagy nagyon kiszárad a bőröm, a sheavajtól, olajoktól (éjszakára szoktam bekenni) rendbe szokott jönni, gyógyszertári krémek (a szteroidoson kívül) még sosem segítettek. De legtöbbet ezen a téren az étrendváltoztatás segített, azóta elvétve jött ki pár ekcémás folt.
2016. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!